Doma stoprocentní českobudějovičtí fotbalisté se chystají na dalšího soupeře. V neděli dorazí na Střelecký ostrov Znojmo, což je celek, který se po nepříliš povedeném vstupu do sezony zvedá. Vyhrají Jihočeši doma i pošesté? Zápas startuje v 17 hodin.

SK Dynamo ČB
www.dynamocb.cz

1.SC Znojmo FK
www.1scznojmo.cz
2. místo (19 bodů)
Postavení v tabulce
11. místo (9 bodů)
16:8
Skóre
11:14
Ivo Táborský (3 góly)
David Ledecký (3 góly)
Nejlepší střelec
David Helísek (2 góly)
Jan Mudra (2 góly)
Jakub Teplý (2 góly)
Filip Havelka (3 ŽK)
Jiří Kladrubský (3 ŽK)
Žluté karty
Matúš Lacko (3 ŽK)
David Helísek (3 ŽK)
Jakub Kučera (3 ŽK)
nikdo
Červené karty
Matúš Lacko (1 ČK)
Jan Ambrožek (1 ČK)
Zdeněk Křížek (3)
Čistá konta brankařů
Antonín Buček (2)
Táborsko - Dynamo 1:1
Poslední zápas
Znojmo - Ústí 3:0

1.SC Znojmo FK v posledních letech brázdí střední vody druholigové tabulky, přestože ambice klubu jsou vyšší. Vždyť znojemští fotbalisté před pěti lety hráli i nejvyšší soutěž. Setrvali v ní však jen jednu sezonu a vrátili se zpět do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Také v aktuálním ročníku Jihomoravané pomýšleli na příčky nejvyšší, dali si za cíl umístění mezi prvními třemi mužstvy, ale to je jim však zatím notně vzdálené. Po slabém úvodu se však mužstvo trenéra Leoše Kalvody zvedlo a z poslední pěti zápasů prohrálo jediný. Naposledy dokonce převálcovalo Ústí nad Labem 3:0. Dohromady to aktuálně dělá devět bodů a jedenáctou pozici.

V probíhající sezoně je jasnou jedničkou zkušený Antonín Buček, který do branky zatím nepustil Vlastimila Veselého, jenž v minulé sezoně pravidelně chytal. Obrana se opírá o zkušené duo Helísek-Cihlář, také Jan Mudra už má v osmadvaceti letech leccos odehráno. V záložní řadě nechyběl ani minutu mladý Francouz Dramé, hodně prostoru má i Jakub Kučera. Naopak roli hvězdy celku zatím moc nepotvrzuje Michal Ordoš. V útoku je jedničkou Jakub Teplý. Znojemští se musí obejít bez St. Hillaire, útočník z Trinidadu a Tobaga čeká na víza. Prezident klubu Jiří Tunka uvedl pro klubový web, že by byl rád, kdyby jeho celek přivezl z Českých Budějovic bod a následně vyhrál jihomoravské derby s Brnem.

Českobudějovické Dynamo odehrálo v Táborsku dramatický zápas. Jihočeské derby nakonec vítěze nenašlo. Černobílí byli lepším celkem, ale nedali šance, a tak nakonec museli bod brát, protože šest minut před koncem prohrávali. Na konečných 1:1 upravoval hrotový útočník David Ledecký. „Ve Znojmě jsem odehrál první roky své kariéry. Mám ve Znojmě přítelkyni, moc se na zápas těším. Mám k městu vřelý vztah, ale doufám, že se chytí až v dalším zápase proti Brnu,“ usmál se bývalý znojemský forvad před duelem proti svému bývalému klubu.

Kvůli remíze přišli českobudějovičtí fotbalisté o první příčku, přeskočil je v poslední době rozjetý Hradec Králové. Ani prozatímní druhá pozice však není špatná. Dotáhla se sice Jihlava, ale ostatní celky z horní poloviny tabulky zaváhaly. V případě výhry nad Znojmem se Jihočeši udrží ve špičce, což je cíl Horejšovy party pro nedělní podvečer. Trenéři Dynama by měli mít k dispozici opět kompletní kádr. Karetní hrozba visí nad dvojicí Kladrubský-Havelka.

Vzájemné zápasy:
Poměrně vyrovnanou vzájemnou bilanci mají oba nedělní soupeři ve vzájemných zápasech. Všech šest utkání se odehrálo ve druhé lize, hned třikrát se hrálo nerozhodně. Dvakrát zvítězili černobílí, vždy na Střeleckém ostrově. Příjemná je pro Jihočechy poslední vzpomínka, kdy v minulé sezoně na jaře přestříleli 1.SC 3:2. Doposavad jediná výhra Znojma se datuje hned k prvnímu vzájemnému střetnutí, v říjnu roku 2015 vyhráli Jihomoravané doma 3:1.

Poslední vzájemné utkání – 29. 4. 2018 – 25. kolo FNL:
SK Dynamo ČB – 1.SC Znojmo 3:2 (2:2)
Branky: 28. Čavoš, 38. P. Novák, 88. Javorek – 32. a 43. Javůrek. ŽK: Dujmovič, Machuča (oba ZNO). Rozhodčí: Vojkovský - Kotalík, Pochylý. Diváků: 814.
Sestava Dynama: Staněk – Nitrianský, Havel, P. Novák, Kladrubský (C) – Čavoš, Javorek – Švantner (71. Táborský), Hašek, Pešek (90. Řezáč) – Mashike Sukisa..
Sestava Znojma: Koukal – Helísek (C) (33. Dujmovič), Malár, Čereda, Pospíšil – Ambrozek (58. Pecháček), Lacko, Machuča, Javůrek – Šamánek (81. Avdić), Vašíček.

Ostatní zápasy 10. kola:
Třinec - Jihlava29. 9. 201810:15
Chrudim - Hradec Králové29. 9. 201810:15
Prostějov - Pardubice29. 9. 201816:30
Žižkov - Táborsko30. 9. 201810:15
Brno - Varnsdorf30. 9. 201815:00
Vlašim - Sokolov30. 9. 201816:30
Ústí nad Labem - Vítkovice11. 10. 201817:30

Utkání 10. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začíná v neděli v 17 hodin na Střeleckém ostrově a vy jej můžete zde sledovat v online reportáži. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Pechanec, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Vít Melichar a Zdeněk Vaňkát.