Stabilně ho vidíte ve stoperské dvojici nebo na levém kraji obrany sestavy Dynama České Budějovic. Určitě pro vás není novinkou, že na svůj první gól v lize si musel počkat až do předposledního zápasu loňské sezony. Ale víte také, že u Nováků fotbalem žije celá rodina a otázkou, co je ofsajd opora Dynama manželku nenachytá? Co dalšího je pro vás novou informací o jednom z nejdéle sloužících hráčů Dynama?

Žena Eliška hrála za Slavii

Fotbal je u Nováků doma velké téma. Nejen Pavel ale i jeho žena Eliška jím žijí. Zatímco on hraje za A-tým Dynama, ona je jedním z trenérů nově založeného týmu žen. V minulosti to jako hráčka dotáhla i do pražské Slavie, ale kvůli operacím kolenou musela s aktivním fotbalem přestat. Na studiu trenérské licence se koneckonců před lety také poznali. A když to situace dovolí, rádi společně vyráží jako diváci na zápasy evropských lig.

Stále na stejném místě

V dnešním fotbale je celkem unikátem. Ve třiceti letech už je totiž služebně nejstarším hráčem v českobudějovickém Dynamu. Přišel do něj v roce 2000 v žáčcích z Jindřichova Hradce a jen jedinkrát změnil dres. V roce 2010 jednu sezonu hostoval v Táborsku, aby se zase vrátil do Dynama, odkud už se nehnul.

Když může, nevynechá zápas Jihostroje

Míč ho baví. Nejen ten fotbalový, ale i volejbalový. Když zavítáte na zápasy českobudějovického Jihostroje a Dynamo zrovna nehraje nebo netrénuje, tak bude na tuty ve sportovní hale. Je totiž velkým fandou českobudějovických volejbalistů.

Dcera má sportovní geny

Sice jsou jí tři roky, ale sportovní geny po rodičích dcera Matylda zdědila. Nedávno doběhla do cíle závodu Runway na letišti v Plané u Českých Budějovic jako první v kategorii nejmenších dětí. A pyšný táta u trati hlasitě povzbuzoval.

Tchán je rozhlasový reportér

Média by měl mít Pavel Novák v malíčku. Proč? Jednoduše proto, že jeho tchánem je známý jihočeských sportovní redaktor Kamil Jáša, kterého fanoušci Dynama často slýchávají v Českém rozhlase, dívají se na jeho reportáže v Jihočeské televizi a čtou články v jihočeském Deníku. A sestru Pavla Nováka zase mohou vidět ve zpravodajství České televize.

Klubová legenda

Ve třiceti letech už se řadí mezi klubové legendy Dynama. Jen šest jmen před ním odehrálo v černobílém dresu v první nebo druhé lize více zápasů. Aktuálně má odehráno už 211 střetnutí. Současný trenér David Horejš, který má 215 duelů, už je na dohled. A pokud se k tomu číslu připočítají i účasti v poháru, tak už odehrál Novák za Dynamo 222 duelů.

Trenér malých dětí

Ve svém volnu z tréninkového areálu Na Složišti nemizí. Pavel Novák se totiž už sedm let věnuje také trénování malých fotbalových nadějí. Aktuálně trénuje v klubové akademii tým U8. Začínal před lety u ročníku 2004 a na tréninku mužů už stihl potkat jednoho svého svěřence – brankáře Olivera Polanského.