Stejně jako na Letné, tak i tentokrát slovenský záložník Karol Mészáros pořádně zatápěl sparťanské obraně. Chybělo mu opravdu málo, aby se prosadil i ve druhém vzájemném utkání v sezoně. Po ráně Mršiće do břevna si zpracoval míč a poslal ho do tyče. Branková konstrukce zachránila sparťany hned třikrát v zápase.

Ceníte si bodového zisku se Spartou?
Samozřejmě nás těší, že jsme získali bod. Vážíme si toho. Zároveň jsme však cítili, že jsme mohli vyhrát a připsat si proti nim druhé vítězství v sezoně. Dvakrát jsme trefili tyč, jednou břevno a byli jsme více než rovnocenným soupeřem. Je škoda, že jsme podobný výkon nepodali v předchozích zápasech, kdy jsme poztráceli plno bodů.

Po ráně od Mateje Mršiće se balon odrazil do břevna a z následné střely jste trefil tyč. Věřil jste, že balon zapadne do branky?
Byla to rychlá akce. Mrsi (Matej Mršić) si krásně navedl míč na střed a vypálil. Od břevna se odrazil míč ke mně. Snažil jsem se co nejrychleji reagovat na situaci. Měl jsem dobrý první dotyk s míčem, připravil jsem si ho a chyběly opravdu jenom milimetry.

Po utkání ve Zlíně byl trenér David Horejš velice kritický k mužstvu. Sami jste si řekli v kabině, že je třeba zlepšit přístup k zápasu?
Ano, bavili jsme se o tom společně v šatně. Řekli jsme si, že se musíme vrátit k hře, která nás před tím zdobila. Nepředváděli jsme poctivé výkony jako před tím, ale tentokrát jsme na hřišti nechali všechno.

V úvodním vzájemném utkání na Spartě jste zářil. Vstřelil jste první branku zápasu a dostal jste se do velké formy, kterou jste prokazoval i v dalších duelech. Těšil jste se na souboj s Letenským o to víc?
Proti Spartě je pochopitelně obrovská motivace hrát, je to jeden z největších klubů v Česku. Snažil jsem se stejně jako na všechny ostatní zápasy připravit na sto procent a samozřejmě jsem se moc těšil, protože jsem hrál od začátku utkání. Chtěli jsme zopakovat výsledek z Letné a herně jsme určitě nezklamali. Nyní nás čeká reprezentační přestávka, před kterou už trenér avizoval, že znovu přitlačíme na tréninku, abychom se zase dostali do formy.

Vrba, Horejš a Mészáros po utkání: