Naskočil do druhé půle, aby oživil hru. Povedlo se mu to, dostal se do dvou slibných příležitostí, ale ani jednu neproměnil. Slovenský křídelník Karol Mészáros byl pro jabloneckou obranu velkou hrozbou, jenže v jedné šanci trefil břevno a ve druhé o kousek minul. Po utkání litoval laciných obdržených branek.

Ukázal Jablonec, že patří mezi nejlepší týmy celé ligy?
Těžko hledám slova, zřejmě se budu znovu opakovat. Momentálně nezažíváme dobré období, opět jsme doma prohráli. Opakují se chyby, které se nám v posledních zápasech stávají prakticky neustále. Zase jsme inkasovali ze standardky, druhou branku jsme soupeři nabídli sami. Jablonec byl velice kvalitním protivníkem, který si dokázal náskok pohlídat, ačkoliv jsme si ve druhém poločase vytvořili několik šancí. Mohli jsme alespoň zdramatizovat utkání, ovšem ani to se nám nepovedlo.

Do zápasu jste naskočil na začátku druhého poločasu. Jaké úkoly jste od trenéra dostal?
V kabině jsme si řekli, že dvoubrankový náskok můžeme smazat. V týdnu se to proti nám podařilo Olomouci, tak proč by to nešlo i teď. Nastupoval jsem s tím, abych oživil ofenzivu a začali jsme si vytvářet více příležitostí. Posílal mě na hřiště s tím, abych byl nebezpečný a pokusili jsme se s výsledkem ještě něco udělat.

Do šancí jste se dostal. Nejblíže ke skórování jste měl v závěru, kdy jste trefil břevno.
Byla to velká škoda. Nemáme štěstí, chybí nám větší lehkost. Mrzí mě také střela ze šedesáté minuty, kdy opravdu nechybělo moc. Kdyby tam zapadla, mohlo být utkání ještě otevřené, protože by bylo spoustu času na vyrovnání.

Přijde vám, že jste na hřišti o něco více nervóznější, když se nyní výsledkově nedaří?
Měli jsme sérii zápasů bez porážky, dařilo se nám a nasbírali jsme spoustu bodů. Teď je to přesně naopak. Víme, že jsme na tom špatně a musíme se maximálně snažit o to, abychom zjednodušili naší hru a vybojovat body i nepohledným fotbalem. Jakmile začneme bodovat, tak se zlepší i naše hra a znovu získáme sebevědomí, které aktuálně postrádáme. Je to pro nás těžké období a musíme se z toho dokázat vyhrabat.

Za týden jedete do Příbrami. Je opravdu nejvyšší čas vyhrát za tři body?
Máme před sebou další týden, kdy se budeme připravovat, abychom to zlomili. Musíme pro to udělat vše a konečně to urvat.