Předposlední zápas letní přípravy před začátkem nového ročníku FORTUNA:LIGY nedopadl výsledkově pro Dynamo zrovna nejlépe. V táboře českobudějovického klubu ale jakákoliv negativní nálada nemá žádné místo. Patrik Hellebrand po zápase mluvil o dobré hře, ale nízké efektivitě. Sám ale věří, že i ta se ještě před ligou dá do pořádku.

Patriku, jak zápas s DVTK hodnotíš?
Myslím si, že jsme hráli dobře, drželi jsme balon a hráli to, co chtěli. Ale bohužel nejsme efektivní vepředu. Vytvoříme si mnoho šancí, ale nedotáhneme to do gólu. I když na tom pracujeme na tréninku a děláme na to cvičení, nedokážeme to dostat do zápasu. Ale věřím, že v sobotu se to zlomí.

Čemu dáváš nízkou efektivitu v útočné fázi za vinu?
Dáme si dotek navíc, déle nám to trvá nebo hledáme lépe postaveného spoluhráče. Musíme si v tom věřit, brát to na sebe a střílet. Chybí nám jen dostat balon do brány. Myslím si, že i když to v přípravě není výsledkově úplně podložené, vyhráli jsme pouze ve Strakonicích, tak se zlepšujeme. I v zápase s Riedem jsme hráli dobře, ale bylo to to samé co teď. Měli jsme spoustu šancí, možná až moc, a nevyřešili je dobře.

Trenér po zápase mluvil o tom, že je vidět, jak toho máte fyzicky dost.
Jsme unavení, bylo by špatně, kdybychom nebyli. Pořád jsme v přípravě, i když do ligy schází týden a půl. Jedeme bomby a věříme, že se nám to vrátí.

Poslední zápas přípravy vás čeká v sobotu. S čím do něj půjdete?
V sobotu to budeme chtít zvládnout i výsledkově, abychom se naladili. Všichni se už těšíme na ligu.