Do velkého zápasu trenéři od úvodní minuty poslali mládežnického reprezentanta Ondřeje Čoudka a od začátku druhé půle i debutujícího Libora Bastla, jenž v této sezoně nastupuje za B-tým. A oba to zvládli velmi dobře. „Ze zápasu si v tomto ohledu odnáším pozitivní dojmy,“ chválil trenér Zápotočný na pozápasové tiskové konferenci českobudějovické mladíky.

Trenére, jak hodnotíte utkání?
Jsem smutný, prohráli jsme zaslouženě 2:0. Sparta dnes ukázala, že má formu, obrovskou kvalitu a je efektivní v koncovce. To rozhodlo. Dostali jsme gól osm minut před poločasem, možná by to bylo jiné, kdyby Roman Potočný proměnil svoji šanci. Ale na kdyby se nehraje.

Nastoupil Čoudek, Bastl a z mladých hrál ještě Penner.
Musím říct, že si z tohoto zápasu v tomto ohledu odnáším pozitivní dojmy. Hlavně od Čoudka a od Bastla. Jsou to mladí kluci, Čoudek je náš reprezentant a zvládl to neskutečně, dá se říct, že to byl náš nejlepší hráč. Jsem za něj neskutečně rád. Dokážu říct, že v dalším zápase stoprocentně bude hrát.

Kapitán Králik viděl v závěru červenou kartu.
Nesmyslný zákrok. Je neakceptovatelné, abychom včetně této červené karty dostali už devátou červenou kartu v sezoně. Jsem z toho rozladěný a samozřejmě si to nějak interně vyhodnotíme. V lize hrajeme o život, hrajeme o sestup a tohle prostě nejde. Jsem naštvaný jak na Havla, tak na Maťa Králika, protože jsou to naši nejzkušenější hráči a jsou to opory Českých Budějovic. Budeme si muset rázně s kluky promluvit.

Je ztráta těchto dvou stoperů hodně citelná?
Je to ztráta, ale jak říkám, Čoudek dnes zahrál velmi dobře. Ve čtvrtek rozhodne disciplinárka, jak to bude s Havlem, jestli dostane jen jeden zápas a bude moct proti Teplicím hrát. Máme ale i další jiné hráči. Na zápas s Teplicemi se připravíme a věřím, že to náš tým zvládne. Ale ano, jsou to velké ztráty.

Hned ze začátku druhé půle do hry naskočil debutující Bastl.
Šli jsme do zápasu s tím, že jsme nahoře chtěli rychlostní hráče. Chtěli jsme od Zajíce a Čavoše, aby sparťanské stopery presovali. Máme teď problémy s útočníky, protože nám chybí zraněný Adediran, Matoušek to samé. Nabízel se nám tedy Bastl, který je v béčku gólový a je výborný. Musím ho pochválit, vůbec se neztratil, měl tam dobré věci. Pro něj asi obrovský zážitek. Věřím, že jeho výkony půjdou nahoru.

Jak jste tento pohárový zápas vnímal?
Chtěli jsme postoupit do finále, byl by to historický úspěch. Bohužel se to ale nepovedlo. Teď už jsem ale hlavou zpátky v lize, kde se potřebujeme zachránit a připravit se na Teplice. Pojedeme režim, jako každý týden. Vůbec jsme tento zápas nebrali na lehkou váhu. Na Spartě, kde jsem hrával, jsem si to užil. Přišlo skoro dvanáct tisíc lidí, publikum bylo skvělé. Bohužel je ale konec, ale nevěšíme hlavy, jedeme dál.