První vlastní gól v nejvyšší soutěži v kariéře si do statistik připsal obránce Jihočechů Jan Riegel. Osmadvacetiletý hráč si v jednapadesáté minutě srazil hlavou do vlastní sítě Melinhův volný přímý kop. Remízový král ovšem nezklamal a díky trefě Tomáše Sedláčka si nakonec z Olomouce odvezl bod za plichtu 1:1. „Nahrál jsem pak na vyrovnávací gól, takže se ta moje chyba naštěstí zmenšuje,“ oddechl si po utkání Riegel.

Domácím to pochopitelně udělalo radost. Běžela 51. minuta, Melinho rozehrál volný přímý kop asi ze třiceti metrů. K míči se jako první na malém vápně dostal Jan Riegel a hlavou nešťastně překonal vlastního gólmana Kučeru. „Já jsem šel s hráčem, který byl za mnou, takže kdybych to pustil, stejně by to někdo dorazil. Byla to dobře kopnutá standardka, já to chtěl dát nad branku, ale bylo to dost nízké a bohužel jsem trefil branku. Hned jak jsem to odhlavičkoval, tak jsem věděl, že to buď bude těsně nad, nebo gól. Bohužel to tam spadlo,“ smutnil Rieger. „V lize to byl určitě první vlastenec,“ nemusel vzpomínat dlouho.

Hostující bek se snažil svou chybu napravit. Nejprve sám střílel z úhlu, ale Drobisz si poradil. O chvíli později centroval zprava a Sedláček vyrovnal. „Samozřejmě jsem se snažil to odčinit. Snažil jsem se chodit dopředu, ještě před tím naším gólem jsem tam měl jednu šanci. Pak jsem naštěstí nahrál Tomášovi (Sedláčkovi) na gól, který to dobře zakončil. Měl jsem dost místa a času na ten centr, takže to bylo dobré,“ pochvaloval si dostatek prostoru pro kvalitní centr z pravé strany hřiště.

České Budějovice hrají v poslední době ve velmi dobré formě. „Možná díky tomu, že jsme tu sezónu zachránili, tak z nás spadla taková ta tíha, hrajeme uvolněněji. Myslím, že to je vidět, že hrajeme dopředu, více si dovolíme,“ usmíval se Rieger.


Hodně nespokojený byl po zápase domácí záložník Tomáš Janotka: „Těžko se mi ten zápas hodnotí. Chtěli jsme navázat na tu vítěznou sérii, kterou jsme měli a bohužel se nám to nepodařilo. Remizovali jsme s Budějovicemi 1:1, což je pro nás ztráta,“ bylo jasné Janotkovi, který odehrál celých devadesát minut.

Co tedy konkrétně zápas rozhodlo? „Nemohli jsme se prosadit přes tu pevnou obranu, která byla v jedenácti lidech. Budějovice tam prostě postavily obranný val a my jsme se nemohli prosadit nějakou kombinační hrou, nějakou šťastnou narážečkou,“ mračil se. Sigma se nakonec vedoucí branky dočkala. Chvíli po přestávce skóroval Riegel do vlastní kasy: „Vzhledem k tomu, kolik jsme měli standardních situací, tak jsme se konečně prosadili. I když to byl vlastňák,“ usmíval se Janotka. „Vedli jsme a měli jsme to dohrát a vyhrát alespoň těch jedna nula.“

Sigma si poté vytvořila několik šancí, ale nedařilo se jí v koncovce: „Bylo tam břevno, Hubník měl asi dvě šance, kdy to nedotáhl. Kdyby to bylo 2:0, tak by nebylo co řešit. Takhle jsme se strachovali o vítězství, jim potom vyšla jedna akce a z ní vyrovnali,“ popsal závěr utkání Tomáš Janotka. A Hanáci nakonec mohli být rádi i za ten bod. „Na konci tam běžel Benát sám na gólmana. Naštěstí Petr Drobisz to dobře přečetl a vyběhl. Můžeme mu za to poděkovat,“ dodal Janotka s trpkým úsměvěm.