Jeho příchod byl nečekaný. Pokud by zdraví nezradilo Filipa Havelku, zřejmě by se Daniel Mareček vrátil na hostování do druholigové Vlašimi. Jenže Havelka je mimo hru, a tak bude Mareček oblékat černobílý dres. Uvedl se v něm velice slušně. Premiéru mohl okořenit i gólem.

První zápas a hned vítězství. Jak hodnotíte vaši úspěšnou premiéru v dresu Dynama?
Bylo to celkem povedené utkání. Hráli jsme po zemi, kombinačně a ve finále je z toho i dobrý výsledek. Myslím, že můžeme být spokojeni.

Velice dobrý byl zejména první poločas, kdy jste Linec prakticky nepustili z jeho poloviny. Škoda jen, že jste nevstřelili více branek.
Měli jsme minimálně tři vyložené šance, já zahodil jednu z nich. Škoda to je, mohli jsme soupeři odskočit už v prvním poločase. Naštěstí jsme to v tom druhém napravili. I hra byla velice dobrá, na té můžeme stavět.

Vaše šance se narodila po Kladrubského rohovém kopu, kdy jste zakončoval na zadní tyči. Mohl jste něco udělat lépe?
Těžko říct. Nechtěl jsem si míč zpracovávat, pálil jsem z první. Povedlo se mi balon i dobře trefit, ale gólman předvedl velice dobrý zákrok.

S nadsázkou se dá říci, že jste v prvním zápase alespoň ušetřil, protože už takhle vás kapitánská páska při premiéře jistě bude něco stát do týmové kasy.
(usmívá se) Stejně mě to bude jednou čekat, tak aspoň bych to měl za sebou.

Dva týdny před startem jara jsou dobré výsledky i herní projev důležité, že?
Je super, že se nám daří. Hlavně musíme přenést výkony a výsledky i do ligy, tam to bude důležité.

Za šedesát minut na hřiště jste zdatně kombinovali s Patrikem Čavošem ve středu hřiště. Jak se vám s ním hrálo?
Měl jsem ze hry velice dobrý pocit. Páťa je velice dobrý fotbalista a s těmi se hraje vždy dobře (usmívá se).

Ještě se vraťme k vašemu příchodu do Dynama, který se upekl velice rychle. Nebýt zranění Filipa Havelky, tak byste zřejmě na jih Čech nezamířil.
Dozvěděl jsem se o zájmu Dynama na soustředění se Spartou. Kdyby se Filip Havelka nezranil, tak zde zřejmě nejsem. Měl bych ho zprvu nahradit, než se do hry vrátí. A pak se uvidí. Každopádně Havčovi přeji brzké uzdravení!

Když by se Havelka nezranil, tak byste ve Spartě zůstal?
Asi ne. Ve Spartě je hodně kvalitních středních záložníků a prostoru bych zřejmě moc nedostával. A já potřebuji hrát. Zřejmě bych se vrátil do Vlašimi, kde jsem na podzim hostoval.

O to pikantnější pro vás bude úvod jara, protože Dynamo začne druhou polovinu sezony právě ve Vlašimi.
To máte pravdu, ale na to ještě nemyslíme. Ještě máme dva týdny přípravy. Pokusíme se v generálce dobře naladit na zápas ve Vlašimi, ale do toho zbývá ještě dost času.

K týmu jste se připojil až zkraje tohoto týdne. Jak velkým handicapem to pro vás je?
Začátky v novém klubu jsou vždy těžké. Vždy chvíli trvá, než zapadnete do mužstva. Ale musím říci, že mě kluci přijali dobře. Chci být přínosem, abych byl pro tým platný.

Být přínosem a pomoci klubu k postupu jsou vaše hlavní cíle pro vaše prozatím půlroční angažmá v Dynamu?
Určitě. Chci Dynamu jakýmkoliv způsobem pomoci do ligy. A chtěl bych samozřejmě co nejvíce hrát.