O víkendu pro Dynamo pokračuje ligová soutěž, když se v dalším kole představí v hlavním městě proti Bohemians. Jihočeši sice v posledním utkání klopýtli doma proti Opavě, ale na venkovních hřištích se jim dlouhodobě daří. Před zápase s klokany hovořil o aktuálním dění v týmu trenér David Horejš.

Letošní kalendářní rok a jarní fázi sezony zahájili fotbalisté Dynama v Ďolíčku, kde porazili nováčka z Pardubic. Tentokrát se v Praze představí znovu, na stejném stadionu vyzvou Bohemians Praha. „Bude to odlišné utkání než s Pardubicemi. Víme, že se bude hrát na těžkém terénu a připravujeme se na to. Bohemka je především v domácím prostředí velice těžkým protivníkem," je si vědom David Horejš.

V posledním ligovém utkání se Dynamu nedařilo a na vlastním stadionu přišlo o sérii neporazitelnosti proti Opavě. „Celý týden jsme pracovali na chybách, které jsme v posledním utkání dělali. Chceme zlepšit naši hru a poučit se z toho," řekl hlavní kouč.

Po pár minutách hry musel z utkání proti Opavě odstoupit David Ledecký. Mužstvu bude chybět delší dobu. „Má problémy se stehenním svalem, je to pro nás nepříjemná ztráta. Po posledním utkání mají další dva hráči drobná zranění, takže uvidíme, co ukážou poslední vyšetření," prozradil bývalý obránce.

Proti Slezanům se v černobílém dresu poprvé představily nové posily - Dame Diop a Jonáš Vais. „V případě Jonáše bylo pouze otázkou času, než se začlení do týmu a pozná naše představy o jednotlivých postech v sestavě. Na Dame je znát herní výpadek, ale v tréninku pracoval velice dobře a zasloužil si šanci v ostrém utkání. Uvidíme, jak bude vypadat dál. Chceme mu dát čas, aby se především fyzicky připravil na sto procent."