Náročný fotbalový týden má před sebou českobudějovické Dynamo. V neděli ho čeká na domácím hřišti atraktivní zápas se Slavií Praha v rámci 22. kola FORTUNA:LIGY, ve středu ale musí ještě splnit povinnosti v MOL Cupu. Dynamo se porve o postup do semifinále se Zbrojovkou Brno. Souboj startuje v 17:00 na Střeleckém ostrově.

Naposledy v sezoně 2006/07 se České Budějovice dostaly mezi nejlepší čtyři pohárové týmy. Tehdy ve čtvrtfinále porazily na domácím hřišti díky dvěma gólům Iva Táborského Slovácko, teď budou doufat, že se jim podaří zopakovat starý úspěch proti Zbrojovce Brno. Čtvrtfinále MOL Cupu si Dynamo zahraje poprvé od ročníku 2011/12 a v něm se zastavit nechce. V úspěch bude doufat jako v předešlých kolech s Chomutovem, Vlašimí a Hradcem Králové.

Proti Brnu si Dynamo zahrálo v posledním podzimním domácím zápase a zvítězilo nad ním výsledkem 3:2. Těsný triumf zařídil jedním gólem dělený nejlepší podzimní střelec Lukáš Havel, vlastním gólem se prosadil hostující Hlavica a rozhodující branku měl na svědomí Jakub Hora. České Budějovice budou také chtít navázat na dobré výkony i výsledky z posledních zápasů. Nejprve v lize doma porazily Bohemians, pak remizovaly v Mladé Boleslavi.

„Máme teď docela dobrou sérii, máme doma čtvrtfinále poháru a máme v hlavách to, že uděláme všechno pro to, abychom postoupili. Chceme hrát dobrý fotbal, chceme být poctiví a hrát jako jeden tým,“ burcuje tým před zítřejším zápasem rozhodující střelec posledního vzájemného střetnutí s Brnem Jakub Hora.

Poslední vzájemné utkání (F:L, 15. kolo, 5.11.2022):
SK Dynamo ČB – FC Hradec Králové 0:3 (0:0)
Góly: 45+2. Havel. 59. Hlavica vl., 82. Hora – 47. Ševčík, 85. Texl. ŽK: Hlavica, Blecha (BNO). Rozhodčí: Nehasil – Machač, Šimáček.
Sestava Dynama: Janáček – Sladký, L. Havel, Králik (C), Skovajsa – Čavoš, Hora – Čmelík, P. Hellebrand (90+3. Broukal), Mršić (75. Penner) – Zajíc.
Sestava Brna: Berkovec – Hrabina, Šural, Hlavica (83. Blecha), Granečný – Texl, F. Souček (68. Falta) – Alli (68. Pachlopník), M. Ševčík, Hladík (68. Rogožan) – Řezníček (C).

Utkání čtvrtfinále MOL Cupu Dynamem a Zbrojovkou Brno startuje ve středu od 17:00 na Střeleckém ostrově a vy ho můžete zde sledovat v online reportáži.