Podobně krutý osud, jaký stihl České Budějovice v 11. kole v Liberci, potkal v odvetě Severočechy. Zatímco v polovině října rozhodl uprostřed druhé půle vyrovnané utkání liberecký Karol Kisel, v nedělní podvečer si pomstu nechali Jihočeši až na poslední minutu. Když už se schylovalo k remíze, napřáhl Vladimír Pončák a tečovaná střela skončila v liberecké síti. "Byl to pro nás těžký zápas, ale myslím, že jsme si zasloužili vyhrát," uvedl na tiskové konferenci trenér domácích Pavel Tobiáš.
Ten vzápětí své tvrzení vysvětlil. "V první půli jsme byli lepší, ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale hned v 1. minutě druhé půle mohl zvýšit Lafata a pak měl velkou příležitost ještě Homoláč. Liberec v každém případě potvrdil velmi dobrou sportovní formu a hrál v pohodě."

Na Střeleckém ostrově se hrál dobrý fotbal se spoustou šancí, do značné míry se o to zasloužil i Slovan Liberec, přesto to nakonec na body nestačilo. "V prvním poločase nám dělala problémy rychlost domácích a rozhodně jsem nemohl být spokojen s naší defenzivou. Ve druhé půli se to zlepšilo, měli jsme převahu a vypracovali si gólové příležitosti. Cítili jsme, že můžeme i vyhrát, ale přišlo vyloučení a nakonec jsme dostali gól," krčil rameny lodivod hostí Stanislav Griga.

Bývalý československý reprezentant na lavičce hostí se poté snažil najít příčinu výrazného zlepšení svého mužstva po přestávce. "Hodně nám pomohlo střídání. Pravá strana nám v prvním poločase dost hořela, po změně stran jsme mnohem lépe pokrývali strany a daleko lépe jsme je využívali," uvedl trenér, jenž do druhé pětačtyřicetiminutovky poslal místo Zápotočného nedávného reprezentanta Holeňáka.

České Budějovice dokázaly Liberec porazit po neuvěřitelných deseti letech. Liberecký komplex tak konečně zmizel. "Mezi naším týmem a Libercem je značný rozdíl. Už jen to, jak sháníme hráče. My spoléháme na vlastní zdroje a hráče si sami vychováváme, Liberec nakupuje cizince a reprezentanty," uvedl Tobiáš.

Zápas se vydařil oběma budějovickým útočníkům Lafatovi a Kuličovi. Dařilo se i dalším, slova chvály si vysloužil kapitán týmu Martin Vozábal. "Vozábal odjezdil bez tréninku celý zápas. V pondělí to s ním vypadalo velmi špatně, ale výborná práce lékařů ho dala dohromady. Je vidět, že náš tým má schopné lékaře. Myslím, že Vozábal sehrál nejlepší zápas na domácím hřišti, vynikající výkon předvedl také David Lafata," pochválil na závěr oba hráče Pavel Tobiáš.

Hodnocení trenérů (ve formátu MP3):

Pavel Tobiáš (1:05, 786kB)
Stanislav Griga (0:36, 436kB)