Ještě poměrně nedávno hájil českobudějovické barvy. Nyní už ale stál na druhé straně barikády. Už jako slávista, po svém zimním přestupu do pražského celku, v neděli Jaroslav Černý nastoupil proti bývalým spoluhráčům. „Musím kluky pochválit, hráli velice dobře. Nám se proti nim hrálo těžce, jejich styl na nás platil,“ pověděl po utkání záložník, který celý duel i jedinou trefou nakonec rozsoudil.

Rok a půl byl zvyklý přes hlavu oblékat purpurový dres Dynama. V lednu se však oděl do červenobílých barev Slavie Praha. Pikantní zápas proti svému bývalému chlebodárci pro něj ligový los nachystal rovnou i na jarní premiéru.

Výkonem ovšem zaujal už v poháru proti Tottenhamu. V nastoleném trendu pokračoval i v neděli. Vstřeleným gólem rozhodl o porážce Jihočechů od Slavie. „Kluků je mi určitě líto, protože hráli dobře. Ale přeji jim, aby se jim dařilo v dalších zápasech,“ pravil Jaroslav Černý.

Černý Jaroslav SlaviaPřed samotným zápasem byla Slavie velkým favoritem. „Dynamo ale hrálo výborně dozadu, sázelo na agresivní hru, což na nás platilo a těžko jsme se prosazovali,“ uznal devětadvacetiletý záložník.

Utkání bylo dlouho otevřené a v 74. min. měl hostující útočník Stráský na noze dokonce vedoucí gól Jihočechů. „V tu chvíli ve mě hodně zatrnulo. Martin Vozábal velmi dobře vypálil, Tomáš Stráský se dostal k vyraženému balonu jako první a stačilo mu jen trefit branku. Naštěstí ji přestřelil,“ podotkl Jaroslav Černý.

Nakonec jím byl on, kdo převážil misky vah na stranu Slavie. V 85. min. dorážel míč do sítě po střele, kterou Kučera ještě stačil vyrazit Kalivodovi. „Někdo z obránců tam přede mnou přebíhal, tak jsem snažil dát to do jeho protipohybu,“ popisoval svou vítěznou trefu.

Stal se tak katem Jihočechů. „Kluci byli zápase hodně naštvaní, že prohráli. Ale nijak jsme to nerozebírali, jen jsme si popřáli hodně štěstí do dalších zápasů,“ uvedl sympatický fotbalista.

Sen o startu v evropských pohárech, kvůli kterému do Slavie také šel, se mu už splnil. Na konci sezony by se Slavií rád slavil titul. „A i toto vítězství je pro nás ohromně důležité, získali jsme tři cenné body a nedovolili tak Spartě se k nám přiblížit,“ zmínil hlavního soka v boji o ligový primát.

Jeden malý boj však svedl i v minulém týdnu ve slavistické kabině. Martin Abraham měl totiž po svém příchodu ze Sparty eminentní zájem o číslo šestadvacet. Ta ovšem už neodmyslitelně patří i k Jaroslavu Černému. O přehnanou řevnivost se však nejednalo a vše se vyřešilo v klidu. Černému jeho oblíbené číslo na dresu zůstalo. „Toho dne, šestadvacátého, jsem se totiž narodil,“ obhajoval své narození v měsíci červnu 1979.


Foto: www.slavia.cz