Nepatří k obvyklým střelcům. Když už se ale trefí, tak to stojí za to. A poznali to i hráči FK Mladá Boleslav. V 15. minutě se dostal Patrik Čavoš k balonu, který předtím netrefil jeho spoluhráč Petr Javorek a otevřel skóre zápasu. Ten nakonec Jihočeši vyhráli 3:0. "My defendeři máme za úkol nabíhat z druhé vlny a střílet," popsal Patrik Čavoš z jaké situace jeho gól padl.

Výhra 3:0 na úvod jara vypadá vcelku lehce. Souhlasíte?
Možná to tak vypadalo. Výsledek tomu taky napovídá, ale lehké to nebylo. Všichni víme, že Boleslav hraje hezký fotbal. Byli jsme na ně ale velice dobře připravení a to se do toho výsledku promítlo.

Do utkání jste hodně aktivně vstoupili. Počítám, že to byl záměr…
Přesně tak. Chtěli jsme si chytnout fanoušky, aby nás podpořili a to se nám povedlo. Dali jsme rychlé dva góly a pak už jsme to kontrolovali.

První gól jste dal vy osobně. Nahrávka se k vám dostala i proto, že Petr Javorek před vámi míč netrefil. Jak jste tu situaci viděl?
Javor si nabíhal na přihrávku a myslím si, že to špatně trefil. Od jeho paty se balon odrazil ke mně a my defendeři máme za úkol nabíhat z druhé vlny a střílet. Balon se ke mně odrazil. Já vystřelil a padlo mi to tam.

Během dalších třech minut jste dali druhý gól a měli i další šance. Tahle pasáž utkání byla asi rozhodující, ne?
Myslím si, že jo. Po tom mém jsme dali druhý rychlý gól a pak už jsme se uklidnili. Měli jsme na nohách víc míč, pak jsme přidali ještě třetí gól a zaslouženě jsme vyhráli. O tom jsem přesvědčený.

Druhý gól dal spoluhráč Filip Havelka i díky vysokému napadání. To byl záměr? ?
Byl. Trénujeme to. Říkali jsme si, že když na ně vletíme, mohlo by to pomoci. Jejich obrana hraje hodně nahoře a z toho jsme chtěli těžit. Druhý gól jsme z toho dali.

Když se podíváte na tabulku, aktuálně jste pátí. Co vy na to? ?
Kdo by to byl řekl po jedenáctém kole, že? Ale ještě se hrajou v tomhle kole další zápasy a uvidíme, jak ta tabulka vydrží.

Ale příjemný pohled to je, ne? ?
Samozřejmě je. My jsme si to řekli teď v zimě, že chceme být co nejvíc nahoře.

Základní část už je relativně krátká a skupina o 1. – 6. místo není úplně nereálná…?
To není, ale těch zápasů je stále docela dost. Teď použiju klišé, ale musíme se soustředit na každý zápas a jít po jednom dál. Uvidíme, jak to dopadne. Takže když ve Zlíně v dalším kole uspějeme, budeme tomu zase o něco blíž.