Budějovické Dynamo v posledním ligovém utkání uhrálo bod, když na hřišti Bohemians Praha remizovalo 1:1. Jihočeši vyrukovali na soupeře s novým rozestavením a několika změnami v sestavě. Jednou z nich byl mladý středopolař Matěj Valenta, který proti Pražanům odehrál skoro celé utkání.

Jak hodnotíte utkání s Bohemians?
Myslím si, že to skončilo zaslouženou remízou, hrálo se na těžkém terénu. Úvodní poločas byl z naší strany dobrý, v některých pasážích jsme dokázali přehrávat soupeře. Druhý poločas měl dvě části. Nejprve jsme pomalu reagovali na změnu rozestavení Bohemky, poté jsme se hnali za vyrovnáním, které přišlo.

Nastartoval vás v závěru inkasovaný gól?
Byla to pro nás facka, která nás probrala a nakonec se nám podařilo alespoň vyrovnat.

Po delší době jste se objevil v základní jedenáctce a nakonec jste odehrál prakticky celé utkání. Jak jste se na hřišti cítil?
Nebylo to lehké, ale snažím se neustále udržovat v kondici a věřím, že to z mé strany nebylo špatně odehrané utkání.

Trenér David Horejš se rozhodl ke změně rozestavení. Kdy vám oznámil, že k tomu dojde?
Nacvičovali jsme to tři dny a myslím si, že to nebylo vůbec špatné. Až na vstup do druhé půle jsme to zvládli. Pro nás s Filipem Havelkou se toho tolik nezměnilo, stále jsme plnili roli štítových záložníků. Kvůli terénu a stylu hry soupeře jsme v sestavě měli hned tři stopery, abychom měli zpevněnou defenzivu.

Proti Bohemians jste odstartovali anglický týden, už ve středu vás čeká pohárové utkání v Liberci. Jste připravení na větší porci zápasů?
Osobně mi to moc vyhovuje. Méně se trénuje, více se hraje. Čím více zápasů, tím lepší.