Po roce přišli Jihočeši o domácí neporazitelnost. Před rokem je na Střeleckém ostrově porazila Sparta, v sobotu je udolala Slavia. A zase přičiněním někdejšího českobudějovického hráče ve slávistických službách Jaroslava Černého, který má na svůj bývalý tým výjimečně spadeno. Dalo by se říci: Pomalu co zápas proti někdejšímu týmu, to gól!

Bylo Dynamo o tolik lepší než střížkovští Bohemians, které jste před týdnem porazili v Edenu 3:1? ?
V první řadě musím říci, že zejména naše hra nebyla vůbec dobrá, i když začátek jsme měli solidní. Až po té vstřelené brance jsme paradoxně znervózněli a přestali jsme hrát. Budějovice měly nebezpečné útočníky, kteří si svým důrazem a aktivním presinkem vytvářeli gólové šance a zatlačili nás.

Cítil jste také, že organizace v celé defenzivě nebyl zrovna podle Vašich představ?
Určitě. Budějovice tam měly jak několik nadějných šancí, tak několik vyložených příležitostí. Obranná hra však nebyla 100% od celého mančaftu.

Povedenou standardní situaci jste zakončil brankou. Jednalo se o připravený signál?
Ano a už také bylo na čase, abych se trefil. Vždyť já už nedal branku ani nepamatuji.

Signál jste pilovali během týdne?
Máme ho nacvičený delší čas, zahráli jsme ho už minulý rok na Žižkově. Tam nám ale nevyšel do konce, na brankové čáře míč chytil hráč. Proti Dynamu se nám to povedlo.

Nevynadal vám někdo z Budějovic, že jste je znovu porazil?
Ne, ne. Jen jsme se tomu trochu smáli a hecovali se. Myslím, že na mě akorát pokřikovali z „kotle“, nadávali mi a tak. Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. I když naše hra asi nebyla ideální. Musím Budějovice pochválit, hrály výborně, vytvořily si šance, nedaly ovšem gól. Pro nás jsou to důležité tři body, moc dobře víme, že nejsme v úplně nejlepší pohodě. Takhle se doufám budeme zlepšovat, když vítězství ubojujeme. Pak přijde i pohoda.

Byla to šťastná výhra?
Říkám, Budějovice hrály dobře, měly víc gólových šancí než my. Možná…no, je to asi šťastná výhra.

Stačila vám na ni jediná střela. Není to málo?
Tak ano, něco to svědčí o naší produktivitě. Ale zase jsme tam měli střely vedle. Ve druhém poločase jsem měl gólovku, šlo to jen těsně vedle.

Gólu předcházel faul Hudsona na vás. Nepomohl jste mu trošku? (pozn. – za nafilmovaný pád v utkání s Boleslaví vyfasoval Černý od disciplinárky pokutu 10 tisíc korun)
(směje se) Nepomohl jsem tomu ani trošku. Já bych teď řekl, že rozhodčí to pískl. Kdybyste se zeptali Hudsona, tak vám musí říct, že mě trefil, že to byl jasný faul. Popíchl jsem si míč a on mě nakopl.

Myslíte, že krize ze samého počátku sezony pomalu odchází?
Uvidíme. Ve čtvrtek nás čeká důležitý zápas v Evropské lize, soustředíme se na něj. Pokud by se nám podařilo přes Bělehrad postoupit, byla by to pro nás velká vzpruha. Doufám, že výhra v Budějovicích nás nakopne, i když ta hra nebyla ideální.

Věděli jste o série jihočeského celku, který ve své domácí tvrzi už rok neprohrál?
Nebavili jsme se o tom, ale ve vzpomínkách určitě zůstalo střetnutí z loňské sezony, kdy jsme tady uhráli remízu 2:2 a v závěru jsme ještě měli štěstí. Věděli jsme tedy, že Dynamo má svou sílu hlavně v domácím prostředí.

Motivoval vás jako mužstvo trenér Jarolím nějak speciálně?
Nějaká speciální příprava nebyla. Tréninkový cyklus byl narušen zápasy reprezentací, a tak jsme byli pohromadě vlastně až v pátek. Chceme vyhrávat venku i doma a příprava zůstává stejná.

Slíbil jste spolu s dalším bývalým "Dynamákem" Ladislavem Volešákem do kabiny nějakou odměnu pro spoluhráče?
Nechtěli jsme to zakřiknout, jelikož když se to zmiňuje před zápasem, tak to většinou nevyjde. Nějaká kuřátka či podobné dobroty však pro kluky zajistíme.

Je vám vašeho bývalého klubu aspoň trochu líto?
Líto..my jsme také měli v předkole Ligy mistrů s Tiraspolem smůlu, když jsme inkasovali v poslední minutě, ale takový je fotbal. Doufám, že České Budějovice další kolo vyhrají a pošlapou alespoň tak, jako proti nám.

Vrácíte se občas do Budějovic?
Docela často jezdím na jih Čech za klukama a vyrážíme někam do města, mě osobně se tady líbí a během svého působení jsem tu byl nad míru spokojen.

P.S. Jaroslav Černý: „Gól bych chtěl věnovat mému kamarádovi Danovi (Daniel Fleischman - poznámka aut.), který se před pár dny zabil na motorce."