Je odchovancem Slovácka, za jeho áčko nasázel ve 115 zápasech celkem 28 branek, jakékoliv sympatie ale půjdou v sobotu v prvním jarním kole FORTUNA:LIGY stranou. „Budeme soupeři a doufám, že vyhrajeme,“ říká českobudějovický útočník Tomáš Zajíc.

Svoje doposud nejlepší fotbalové roky strávil v klubu, ve kterém s velkým fotbalem začínal. Tomáš Zajíc strávil v dresu Slovácka několik sezon, nasázel bezmála 30 branek a představil se české fotbalové veřejnosti. Po štacích v Baníku a Polsku se přesunul do Českých Budějovic. A právě proti svému mateřskému klubu nastoupí v prvním zápase jara ve FORTUNA:LIZE.

„Jsem odchovancem, byl jsem ve Slovácku už odmalička. Bude to pro mě speciální zápas. Ale teď budeme soupeři a doufám, že vyhrajeme. A mně se podaří vstřelit branka,“ říká 26letý útočník Českých Budějovic. Proti Slovácku měl šanci nastoupit už na podzim. Tehdy ale plány zhatilo zranění. Teď je Zajíc v plné zbroji. „Konečně jsem zdravý, nezranil jsem se jako minule v přípravě. Teď se cítím dobře a doufám, že to bude znát i na hřišti,“ pokračuje.

Jako soupeř se už představil v zápase se Slováckem dvakrát s Baníkem Ostrava. „Dvakrát jsem proti Slovácku hrál, navíc byl tehdy covid, takže to bylo bez fanoušků a bylo to takové nijaké. Prohráli jsme tam, pak také v Ostravě, takže dva zápasy, dvě prohry,“ vzpomíná Zajíc. „Doufám, že do třetice vyhrajeme,“ přeje si českobudějovický fotbalista.

Zajíce přijde přímo na stadion podpořit také rodina a blízcí, kteří stále v bydlí v okolí Uherského Hradiště. „Jo, mám tam rodinu, přítelkyni. Všichni se přijdou podívat, jak z mé strany, tak rodina přítelkyně. Bude tam asi dvacet lidí, kteří budou fandit Dynamu,“ těší Zajíce.