Do Dynama přišel na začátku léta roku 2021 ze slovenské Nitry, od té doby už stihl nastřádat několik zápasů ve FORTUNA:LIZE, vynulovat Spartu nebo Pardubice a zapsat se do povědomí fotbalové veřejnosti. Teď se brankář Dávid Šípoš dočkal další odměny v podobě zařazení do širší nominace slovenského národního týmu.

Když Dynamo v roce 2021 přivádělo z Nitry ve slovenské nejvyšší soutěži Dávida Šípoše, vědělo, že nekupuje „zajíce v pytli“. Talentovaný brankář vysoký 190 centimetrů hájil branku mládežnických reprezentací Slovenska, přesněji výběru U18, U20 a U21, ve kterých sesbíral dohromady šest startů a třikrát seděl na lavičce náhradníku. Zkušenosti z mezinárodních zápasů s Francií nebo Švýcarskem chtěl zužitkovat také na jihu Čech. A to se mu povedlo.

Šípoš vloni kryl záda Vojtěchovi Vorlovi, když ale bylo potřeba, dokázal se mezi tři tyče postavit sám. Výsledek? Více než uspokojivý. Šípoš během svého debutu proti Spartě pustil jen jeden gól, při dalším zápase proti stejnému soupeři při premiéře na Střeleckém ostrově dokonce dokázal udržet čisté konto. To se mu v 11 ligových zápasech povedlo celkem dvakrát.

Výkony čtyřiadvacetiletého gólmana upoutaly pozornost jeho krajanů, který mají na starost dění kolem národního týmu. Dávid Šípoš byl dnes vybrán do širší nominace slovenského národního týmu pro blížící se zápasy UEFA Ligy Národů, ve kterých země našich východních sousedů narazí na Ázerbájdžán a Bělorusko. Zda bude Šípoš figurovat také v užší nominaci, se veřejnost dozví příští pondělí.