Druhý venkovní zápas, druhý bod. Na hřištích soupeře se zatím svěřencům Davida Horejše daří bodovat, když o víkendovém utkání v Opavě uhráli bezbrankovou remízu 0:0. Hlavní trenér chválil svůj tým především za správném dodržování taktiky a herního systému.

Čtvrté kolo FORTUNA:LIGY v Opavě nepřineslo ani jednu vstřelenou branku. „Věděli jsme, že si musíme dát na útočníky Opavy pozor. Utkání bylo hodně bojovné, ale po taktické stránce jsme ho zvládli velice dobře," uvědomoval si David Horejš.

Jihočeši chtěli hrozit hlavně po protiútocích a spoléhat na dobrou defenzivu. „Chtěli jsme využít prostor, který jsme měli k brejkovým situacím, ale často jsme ukvapeně přihrávali a byli nepřesní."

Velké drama přinesly poslední minuty, kdy mohli rozhodnout jak domácí, tak i hosté. „V závěru jsme měli štěstí, kdy nás zachránilo břevno. O pár minut později jsme ale mohli rozhodnout. Myslím si, že se Patrik Brandner mohl zachovat jako útočník a vyřešit situaci střelou," mínil Horejš.

Konečná remíza tak rozhodla o tom, že ani jeden z týmů si první výhru v sezoně nepřipsal. „Nakonec je remíza asi spravedlivá. Bod z venku bereme, je pro nás cenný. Ještě větší váhu pro nás bude mít, až ho potvrdíme doma s Bohemians," uzavřel budějovický kouč."