Juniorská liga je minulostí. Sezona 2018/19 byla poslední, ve které se hrála tato soutěž a od nadcházející sezony se český profesionální fotbal vrací k modelu v podobě B-týmů. Tato změna se samozřejmě týká také Dynama, jehož rezervní tým bude od sezony 2019/20 hrát divizní soutěž.

Béčko Dynama v divizní skupině A povede stejně jako juniorku v minulé sezoně trenérský tandem Petr Skála - Jaromír Plocek. Prvně jmenovaný Petr Skála je rád, že jeho svěřenci zakončili loňskou sezony dobrými výkony i dobrým umístěním. „Podzimní část juniorské ligy nám příliš herně ani výsledkově nevycházela. O to jsme ale měli větší radost na jeře, kdy tým podával opravdu velmi dobré výkony. V nadstavbové skupině jsme skončili na čtvrtém místě,“ popisuje zkušený trenér.

Juniorská liga ale již dále pokračovat nebude a nově vzniklý rezervní tým Dynama bude v nové sezoně hrát Divizi, tedy čtvrtou nejvyšší soutěž. „Měli jsme možnost přihlásit tým do ČFL, avšak nakonec jsme se rozhodli pro divizi. Uvědomujeme si, že třetí liga bude v nové sezoně velmi náročná, a proto jsme se rozhodli, že začneme o soutěž níže. Pokud by se ale našemu týmu dařilo a dokázal by například divizi vyhrát, určitě bychom se pro následující sezonu postupu nebránili,“ říká na toto téma generální manažer Dynama Martin Vozábal. Ten si ale zároveň uvědomuje, jak složité je vytvořit konkurenceschopný tým: „České Budějovice jsou nějakých šedesát kilometrů od hranic s Rakouskem a dlouhodobě pociťujeme velký odliv fotbalistů za hranice. Hráči na úrovni divize nebo ČFL jdou raději do Rakouska, kde si v tamních nižších soutěžích přijdou na slušné peníze. Tomu my nedokážeme konkurovat.“

Do nové sezony v Divizi půjdou Jihočeši ale přesto s velkým odhodláním. „Kádr našeho týmu budou tvořit fotbalisté, kteří prošli klubovou akademií a jejich kvalita tak musí být ve čtvrté lize znát. Stejně jako v Juniorské lize ale bude hlavním cílem rezervního týmu to, aby připravil v dorostu končící hráče na dospělý fotbal. Přechod z mládežnických kategorií do mužů není úplně jednoduchý,“ podotýká trenér týmu Petr Skála.

Béčko Dynama zahajuje přípravu na novou sezonu ve čtvrtek 11. července. Během léta odehraje celkem čtyři přípravné utkání a novou divizní sezonu zahájí 11. srpna na hřišti Klatov. Domácí zápasy bude hrát Dynamo v sobotu dopoledne, poprvé se na Složišti představí 18. srpna proti FK Hvězda Cheb.