Mají za sebou dlouhou zimní přípravu a teď už se těší, až půjdou hrát. I fotbalistům B-týmu českobudějovického Dynama začne o víkendu jarní část divize. Hned v jejím úvodu přivítají nevyzpytatelné Klatovy. Hrát se bude v sobotu od 10.15 hodin v areálu Složiště. A jestli na přírodní nebo umělé trávě, to se ještě uvidí. „V zápise je napsaná umělá tráva, ale ještě uvidíme jaké bude počasí a okolnosti. Teď je brzo spekulovat. Vliv na utkání ale nebude mít povrch, nýbrž přístup hráčů, kteří zasáhnou do hry,“ usmívá se jeden z trenérů rezervy Jaromír Plocek, který přibližuje, jaká zimní příprava byla.

Jak jste s uplynulými měsíci spokojení?
Musím říct, že už se všichni těšíme na mistrovské utkání, protože zimní příprava byla opravdu dlouhá. Doufáme, že jsme se připravili na jarní část sezony dobře a něco jsme do našich hráčů dostali. Pokud se ptáte na spokojenost, tak spokojení jsme.

I s výsledky?
Odehráli jsme šest kvalitních přípravných utkání. V této fázi jsme se s kolegou Petrem Skálou na výsledky nekoukali, spíše jsme brali v potaz přístup kluků k utkáním. Jsme moc rádi, že jsme si mohli zahrát s týmy ze třetí ligy, ale byli jsme rádi i za utkání se soupeři z našeho kraje.

Jak jste trénovali?
Celou zimní přípravu jsme absolvovali v našem prostředí na Složišti, kde máme vše, co potřebujeme. Dále jsme měli tréninky na Střeleckém ostrově v nové posilovně a běhali jsem mezi hráči nepopulární mosty. Abychom zpestřili přípravu, tak jsme si odskočili třeba na spinning do Fittness Pouzar .

Jaké byly pohyby v kádru?
Pohyb v kádru je vždy. Odešli nám dva hráči. Jedním byl Etemike a druhým Moses a do přípravy A-týmu se zapojil Jan Malecha. Trénuje tam stále a za to jsme moc rádi.

Co vám v přípravě dělalo největší radost?
Jsme moc spokojení, jak naši kluci přistupují k tréninkům a také ke všem utkáním, v jakém počtu chodí trénovat a věnují se fotbalu. Dále nám také hodně nahrálo příjemné počasí. Mírná zima byla pro naše tréninky přínosem. Co bylo naopak problematické, to byla zranění hráčů, která nás provázela celou zimní přípravu. Doufáme, že se nám kluci dají do pořádku do začátku mistráků.

S jakými ambicemi půjdete do jarní části sezony? Aktuálně jste na druhém místě a tudíž jedním z favoritů.
Ambice jsou krásné, ale my jdeme do jarní sezony s pokorou a budeme se snažit navázat na výsledky a předvedenou hru z podzimu.

Hned na úvod narazíte na Klatovy. Jaký to bude soupeř?
Jak jsem už říkal, tak se moc těšíme na první jarní utkání a je to vidět i v kabině. Budeme se připravovat na každé střetnutí ve stejném duchu jako na podzim. Chceme se soustředit na své výkony a přistupovat k soupeřům s pokorou a respektem. Momentálně jsme na moc hezké pozici, ale za pár kol to může být zase jinak. Proto nebudu říkat, že chceme to či něco jiného. Chceme hrát fotbal, který nás bude všechny bavit a uvidíme, co se stane dále. Hlavně chceme s kolegou vytvořit takový servis pro naše hráče, aby neměli tendence někam odcházet.

Soupiska B-týmu Dynama
Jan Krejčí, Lukáš Kočí, Václav Míka, Daniel Kortiš, Dominik Collin, Jan Martinec, Ondřej Vochozka, Adam Bouguetouta, Marek Kalousek, Martin Lindák, Jakub Pařízek, Rostislav Tomek, Jakub Matoušek.