Fotbalový stadion na Střeleckém ostrově čeká další mimořádně zajímavé utkání. Již v úterý 12. listopadu se totiž na budějovickém stadionu představí česká reprezentace žen proti hvězdnému týmu Anglie! Hrát se bude od 20:15!

Ještě před zápasem s Anglií čeká na Češky důležitý kvalifikační zápas na půdě Ázerbájdžánu (čtvrtek 7. listopadu v Baku). „Ázerbájdžán je papírově nejslabším celkem skupiny, tedy výhru na jeho půdě beru jako povinnost. S tím tam musíme jet a přivézt si tři body,“ uvedl ke kvalifikačnímu utkání trenér Karel Rada.

Následně do Českých Budějovic dorazí semifinalistky posledního MS ve Francii. „Angličanky jsou dalším světovým top týmem, se kterým budeme mít tu možnost se poměřit. Je to pro nás velká výzva, abychom se potkávali s touto špičkou a nabrali nové zkušenosti s těmi nejlepšími,“ prozradil trenér českého týmu.

Na utkání se velmi těší i Andrea Stašková, která v létě přestoupila ze Sparty do Juventusu. „Musím přiznat, že se na zápas s Anglií těším. Bude to pro náš reprezentační tým vzrušující utkání. Můžeme si zkusit zase jinou zemi a vidět odlišné vnímání fotbalu, které je na vysoké úrovni. Věřím, že do zápasu nastoupíme se stoprocentním nasazením a uděláme vše pro to, abychom ho zvládly. Musíme vzít také v potaz, že budeme hrát proti profesionálnímu týmu a rozdíl v kvalitě hráček tam jistě bude,“ konstatovala česká útočnice před duelem s jedním ze čtyř nejlepších týmů světa.

Anglie má ve svém středu hvězdné hráčky, obránkyně Lucy Bronze byla vyhlášena nejlepší hráčkou Evropy za sezonu 2018/19. Evropští trenéři a novináři ji vybrali jako první obránkyni, která tuto anketu ovládla. „Velké díky patří mým spoluhráčkám z reprezentace Anglie, se kterými jsem prožila tak úžasné léto. Bez nich bych tuto cenu nikdy nezískala,“ uvedla vítězka. Mezi deseti nejlepšími se objevila i její spoluhráčka Ellen White, ta obsadila pátou příčku.

Mistrovství Evropy fotbalistek bude v roce 2021 hostit právě Anglie. Ostrovanky tak mají účast na finálovém turnaji zajištěnu, proto nyní hrají přípravná utkání. Před příjezdem do České republiky ještě svěřenkyně trenéra Philla Nevilla poměří síly 9. listopadu s Německem. Při tomto utkání je šance na divácký rekord kolem 80 tisíc fanoušků, londýnský stadion Wembley hlásí vyprodáno.

Střelecký ostrov se v posledních měsících ukázal jako dobrý hostitel reprezentačních zápasů. Vstupenky na atraktivní duel s Anglií se budou prodávat v den zápasu na pokladnách stadionu za 50 Kč a stejně jako při minulých reprezentačních akcích v Českých Budějovicích platí, že Fotbalová asociace nabízí klubům z jihu Čech a organizovaným skupinám možnost navštívit zápas zdarma. V případě zájmu o vstupenky pište na email thajkova@dynamocb.cz.