Obránce Aleš Hanzlík spojil významnou část své profesionální kariéry a Baníkem Sokolov. V sobotu se na západ Čech vrátil v dresu Českých Budějovic, aby s týmem zabojoval o důležité ligové body. Jihočechům zápas vůbec nevyšel a přestože hráli dlouho proti oslabenému soupeři, prohráli nakonec 0:1.
Aleš Hanzlík po zápase v Sokolově

Aleši, takový návrat zpět do Sokolova, kde jste dlouho působil, jste si asi nepřál, že?
Po zápase jsme samozřejmě ohromě zklamaní. Obzvlášť já osobně. Určitě jsme chtěli v Sokolově bodovat a nejlépe vyhrát, protože si moc dobře uvědomujeme, o co nám jde. V zápase jsme hráli v početní převaze a přesto jsme dostali hloupý gól a prohráli jsme. To se prostě nesmí nikdy vstávat.

Měl jste před zápasem nějakou zvýšenou motivaci?
Já mám velkou motivaci v každém zápasu, do kterého nastoupím. V Sokolově jsem prožil krásné roky a každý návrat sem je pro mě příjemný. Dnes jsem ale hrál za Budějovice a naším cílem bylo uhrát tři body. Ty jsme ale neuhráli a je to pro nás velká ztráta.

Opticky to vypadalo ale lépe než v minulém zápase proti Varnsdorfu..
S Varnsdorfem jsme nehráli dobře. Náš výkon byl špatný, ale přesto jsme nakonec 1:0 vyhráli a získali jsme tři body. V Sokolově jsme více drželi míč, možná jsme měli i převahu, jenže nakonec nemáme ani bod. Z toho pohledu by bylo lepší odehrát zápas jako proti Varnsdorfu a pak nakonec vyhrát..

Jak jste z vašeho pohledu viděl jediný gól zápasu?
To byla nešťastná situace. Domácí kopali standardku, míč vlétl do vápna a jeden z našich hráčů, ani nevím kdo, do toho plácnul a míč poslal přesně na zadní tyč a byl z toho vlastní gól a vedení domácích.

Odstup na postupové příčky se zvýšil a navíc v dalším kole hrajete doma s Hradcem.
Pro nás je teď na jaře každý zápas hrozně důležitý. Hradec musíme prostě porazit, ať se děje, co se děje. Jenže my jsme teď v situaci, kdy potřebujeme vedle domácích vítězství vozit body i z venkovních zápasů. Je ohromná škoda, že ze Sokolova nevezeme ani bod. To se nemělo stát.

Dynamo přesilovku nevyužilo a prohrálo v Sokolově (15.3.2014)

Českobudějovické Dynamo neuspělo v 18. kole Fotbalové národní ligy, když prohrálo na hřišti Sokolova 0:1. Jihočeši při tom měli půlhodiny výhodu přesilovky po vyloučení Machka. Místo gólu však černobílí inkasovali a Vondráček po rohu rozhodl o výhře Baníku.