Fotbalisté Dynama mají za sebou dva přípravné zápasy, ve kterých zaznamenali pět vstřelených gólů. Hned dva z nich zaznamenal slovenský středopolař Adrián Čermák, který se již během podzimu zařadil mezi klíčové hráče základní sestavy budějovického klubu.
Adrián Čermák v akci

Adriáne, máme za sebou tři týdny přípravy. Jak je z pohledu hráče hodnotíte?
Myslím, že zatím je vše v naprosté pohodě (s úsměvem). Trenér chce, abychom kondici nabírali na hřišti s míčem, což nás samozřejmě baví více, než kdybychom měli běhat někde v lese. I když je příprava v úvodu náročná, zatím je to super.

A co první dva přípravné zápasy?
V prvním zápase proti Regensburgu jsme se tak nějak sehrávali po tom delším čase, co jsme nehráli žádný zápas. Navíc byla velká zima a hřiště nebylo v dobrém stavu. Soupeř měl velkou kvalitu a i když jsme prohráli 2:4, neodehráli jsme špatný zápas. I v druhém zápase proti Vltavínu jsme chtěli hrát tak, abychom soupeře co nejdříve presovali v rozehrávce a tlačili se do zakončení. Právě díky této hře jsme dali také ten náš první gól. Prakticky v celém průběhu hry jsme zápas kontrolovali a zaslouženě jsme vyhráli.

Vy osobně jste do Dynama přišel v létě a hned jste se prosadil do základní sestavy. Nyní v přípravě jste ve dvou zápasech vstřelil dva góly, takže z vás bude ještě střelec?
Je pravda, že na podzim jsem nedal ani jeden gól a samozřejmě jsem o to víc rád, že jsem teď ve dvou zápasech dvakrát skóroval. Určitě bych byl rád, když by to takto pokračovalo v dalších zápasech a pak hlavně také v lize.

Oba vaše góly jste vstřelil právě díky dobrému napadání rozehrávky soupeře. Je to tak?
Přesně tak. Proti Vltavínu jsem soupeři sebral míč na jeho polovině, Kady (Jindřich Kadula) mi to hezky posunul a potom jsem to měl už hodně lehké. Podobný gól jsem vstřelil v Regensburgu, kde jsme soupeře také zapresovali, míč mu předal Lukáš Matějka a já to z rohu velkého vápna trefil přesně tak, jak jsem chtěl.

Zimní příprava je každoročně hodně dlouhá. Jak se s tím jako fotbalisté vypořádáváte?
Samozřejmě bychom raději hráli soutěžní zápasy, ale nějak jsme na to již zvyklí, že v zimě je příprava dlouhá. Je to v podstatě jediné období v roce, kdy se můžeme se trenéry soustředit na nabírání kondice. Chceme být na ligu připravení a chceme si splnit ty své cíle, které jsme si předsevzali.

Ligové týmy často létají za teplem do zahraničí. My zůstáváme na jihu Čech, ale to vzhledem k podmínkám v tréninkovém centru asi tolik nevadí, že?
Je pravda, že umělá tráva na Složišti se nedá jen tak s nějakou plochou porovnávat. Když jsem jí viděl poprvé, byl jsem velmi překvapený její kvalitou. Je opravdu perfektní a dá se na ní trénovat prakticky celoročně. Je úplně jedno, jestli se na ní trénuje v zimě nebo v létě.

Do startu jarní části sezony chybí ještě dlouhá doba. Myslíte přesto již na první zápas s Varnsdorfem?
Asi každý z nás to má v paměti, že na začátku března startuje liga a že hrajeme doma s Varnsdorfem. Moc dobře víme, že je velmi důležité, abychom do druhé poloviny sezony vstoupili dobře a abychom vyhráli. A také potom budeme chtít zápas od zápasu vyhrávat.

Přístup hráčů k tréninkům i zápasům je perfektní, pochvaluje si David Horejš (23. ledna 2017)

Třetí týden přípravy na jarní část sezony zakončili fotbalisté Dynamam zápasem s Loko Vltavín (3:0). Jihočeši dle slov trenéra Davida Horejše podali velmi dobrý výkon a s velkým odhodláním a elánem se i v trénincích připravují na začátek března, kdy odstartuje jarní druhá polovina FNL.