Dynamo České Budějovice uzavřelo profesionální smlouvu s mladým talentovaným fotbalistou Adamem Pechem. Ten hrál dlouhé roky za 1. FK Příbram, nyní ale již patří budějovickému Dynamu.

Adam Pech (narozen 5. listopadu 2003), který svou fotbalovou kariéru zahájil v rodných Sedlčanech, hrál dlouhé roky v akademii 1. FK Příbram. Po deseti sezonách se rozhodl pro změnu a svou první profesionální smlouvu podepsal v Dynamu České Budějovice. Za dorostenecký tým Dynama stihl nastoupit již o uplynulém víkendu na hřišti Slavie Praha, kde se gólovou asistencí podílel na výhře Jihočechů 1:0.

„Adama jsme sledovali již delší dobu a ještě více nás zaujal svým dobrým výkonem při našem vzájemném zápase na Složišti v polovině srpna. Rozhodli jsme se, že ho tedy oslovíme a nabídneme mu působení v Dynamu. Jsme rádi, že s nabídkou souhlasil a že se nyní stal naším hráčem," říká sportovní manažer klubové Akademie Petr Benát.

Radost z dotaženého příchodu na jih Čech má i sportovní ředitel klubu Tomáš Sivok. „V Adamovi vidíme velký potenciál a všichni si budeme přát, aby jeho fotbalový talent v Dynamu dále rostl a aby se jednou dokázal prosadit i v ligovém A-týmu. Má pro to ty nejlepší předpoklady," říká Tomáš Sivok.

Adam Pech bude v následujícím období pravidelně nastupovat za dorostenecký tým a postupně bude pomýšlet na posun do mužských kategorií. „Mým snem je samozřejmě hrát ligu za A-tým. V Dynamu jsou pro můj fotbalový rozvoj ideální podmínky a už první týdny na jihu Čech si moc užívám. Udělám vše pro to, abych jednou tu první ligu opravdu hrál," dodal nový hráč Dynama.

Adam Pech