Ač konečný výsledek utkání s Mladou Boleslaví napovídá, že mohlo jít o jednoznačnou záležitost v podání domácích fotbalistů, nebylo tomu tak. Do první branky, kterou Kulič uklidnil černobílé a rozhodil systém hry v oranžovém hrajících hostí, to bylo představení z nezvyklým počtem nepřesností na obou stranách. „V prvním poločase jsme byli velmi nervózní, byl to pro nás veledůležitý zápas. V kabině jsem potom hráčům jednoznačně řekl, že takto se nedá hrát. Fotbal měl do té doby jiný nádech, než jsem si představoval. Špatně jsme zasahovali míče, kazili přihrávky,“ prozradil téma hromadného pohovoru domácí kouč Pavel Tobiáš. Nezaměřil se jen na kritiku, ale snažil se vlít svým svěřencům do žil potřebné odhodlání. „Přesvědčoval jsem je, že během poločasu se dají dát i čtyři branky. Je to tak, že pane doktore,“ obrátil se pak s úsměvem na tiskové konferenci na fotbalového profesora Milana Bokšu.
Ten, jako trenér Mladoboleslavských, také viděl utkání dvou rozdílných poločasů. „Jsem spokojen s hrou do první obdržené branky. Potom se naše hra rozsypala a hráli jsme špatně. Nedokázali jsme se dostat do šestnáctky, naopak jsme vyráběli chyby a po jedné z nich Lafata rozhodl zápas. Nezbývalo než jít do rizika, a proto padl i třetí gól. Dynamo si za druhý poločas výhru určitě zaslouží,“ přiznal sportovně.

Poklonu složil soupeři i Pavel Tobiáš, když pochválil nováčka za otevřenou hru a neodpustil si připomenutí zbabělé hry předchozího soupeře z Příbrami: „Boleslav byl zcela jiný soupeř, přijeli sem hrát fotbal.“ Více prostoru díky tomu dostávali i rychlí útočníci, kteří se hned v trojici proháněli v blízkosti soupeřovy branky. Jejich vytrvalá aktivní hra přinášela šance a po přestávce konečně i branky.

Velkou postavou zápasu byl bezesporu uzdravený Marek Kulič. „Souhlasím, že osoba Marka Kuliče byla jedním z důvodů, že jsme se dokázali tentokrát gólově prosadit. Stejně tak musím vyzdvihnout výkon Matouška, jenž po vystřídání ještě více rozhýbal hru a byl i u gólů,“ nešetřil chválou spokojený Tobiáš, který zmíněným střídáním útočníka Matouška za záložníka Grznára fanoušky částečně překvapil. Za stavu 1:0 se spíše očekávalo posílení obranných řad. „Od začátku jsme hráli na tři útočníky a nechtěl jsem to měnit, proto jsem Grubera stáhl do zálohy a útočnou dvojici doplnil o Matouška. Přiznávám, že to byl riskantní tah, ale ten vyšel. Aleš celý týden ukazoval, že patří na hřiště a odvedl na něm dobrou práci.“

Pavel Tobiáš se v závěru hodnocení nemohl vyhnout okamžiku, po němž hlediště zkamenělo v němém úžasu, to když David Lafata z několika kroků minul zcela prázdnou branku. „O přestávce jsme se o tom nebavili, ale po utkání už jsme se tomu společně zasmáli. Fotbal tohle občas přináší, viděli jste včera v Blšanech,“ připomněl situaci, kdy Luděk Zelenka po obejití sparťanského brankáře poslal míč do břevna. „V prvním okamžiku to bylo nepochopitelné, naštěstí jsme dokázali další šance proměnit a vydřeli nesmírně cenné body.“