Fotbalisté budějovického Dynama stojí před velice důležitým zápasem. Pokud Mladou Boleslav porazí, vyhoupnou se do klidného středu tabulky. Jestliže se ale na Střeleckém ostrově nepotvrdí vítězství, Jihočeši zůstanou přikováni u samotného dna tabulky. Zápas čtvrtého kola začíná v neděli 29. srpna od 17 hodin.

Diváci: 5097

Mladá Boleslav: Miller - Krátký, Švejdík, Vít, Čáp - Jarolím, Matějovský, Gába, Pecka (75. Cigánek) - Bednář (68. Sedláček), Rojka

Preview
Poslední vzájemné střetnutí s Mladou Boleslaví se uskutečnilo ve druhé lize sezony 2001/2002. Jihočeši stáli krok před branami první ligy. Na výkonu domácích fotbalistů se šance, jak se probojovat opět mezi šestnáct elitních celků, podepsala pouze v kladném případě. Po dvaceti minutách zápasu otevřel skóre na Střeleckém ostrově Jaromír Plocek a ihned nato vstřelil druhý gól ostrostřelec Lafata, jenž dodal jihočeskému publiku notnou dávku obrovské euforie. Ve druhém poločase se do listiny střelců mohli zapsat také Vozábal a kanonýr Vácha, ale skóre se neměnilo. Neškodní Středočeši tak odjížděli z Českých Budějovic s porážkou 0:2 a nesli nemalý podíl na postupu Jihočechů do hlavní soutěže.

Mladá Boleslav se v předchozích sezonách do české ligy nepodívala, hráči z jihu Čech změřili síly s mladoboleslavským týmem pouze ve druhé lize, a to celkem čtyřikrát. Všechny duely skončily vítězstvím Budějovic, Jihočeši jsou tedy v bilanci stoprocentní (skóre 11:3). Na domácí půdě porazili Boleslav 4:1 a 2:0, svého soupeře tedy vždy smetli rozdílem třídy.

Postoupivší Boleslav, jež vede trenér Milan Bokša, opustili před sezonou obránce Adrian Vizingr (Bohemians – na hostování), záložníci Miroslav Boniatti (Bohemians – na hostování), David Gögh (Bohemians – na hostování), útočníci Radek Divecký (Teplice – z hostování), Tomáš Kulvajt (Bohemians) a Tomáš Procházka (Kladno – na hostování). Středočeské mužstvo naopak přišli posílit obránce Jiří Gába (Olomouc – na hostování), záložníci Ondřej Švejdík (Bohemians), Luboš Pecka (Prachatice – na hostování), Marek Jarolím (Sparta – na hostování), Ladislav Volešák (Sparta – na hostování) a Jiří Skála (Teplice).

Mladoboleslavští, pro které je v letošní sezoně prioritou záchrana, přivítali v minulém kole celek Teplic. Hosté byli v první půli aktivnější a dostali se do řady příležitostí, které však nedokázali proměnit. Když trio Mašek, Divecký a Benát nezúročilo nadějné šance a ve druhém poločase nevsítili branku ani domácí Jarolím, Rojka nebo Sedláček, zůstal po devadesáti minutách bezbrankový stav.

Nejzkušenějším fotbalistou v boleslavském kádru je Jiří Skála, jenž dohromady nastřádal 256 startů v nejvyšší soutěži. Druhým v pořadí je též záložník Martin Čupr, který nejdelší fotbalovou kariéru strávil v severočeském Liberci a odehrál 125 zápasů. Na jih Čech by se mohli po delší pauze podívat Radim Wozniak a útočník Luboš Pecka, kteří v Budějovicích působili. Obránce Wozniak zanechal na Střeleckém ostrově dobrý dojem ze sezony 2001/2002, kdy se stal stavebním kamenem v obranné řadě.

Do nedělního utkání nenastoupí za Jihočechy pouze Josef Němec, jenž marodí s kotníkem, kouče Tobiáše naopak potěšili uzdravení Chlebek s Homoláčem. Marek Kulič se také cítí zcela fit a je schopen nastoupit na celý zápas. Mladoboleslavský lodivod se musí obejít bez zraněného Šmerdy.

Nedělní podvečer bude patřit rozhodčímu Benešovi a asistentům Pokornému a Pinkasovi. Rezervním sudím byl určen Helebrant, delegáta bude zastávat Zvonič. Budějovice venku podlehly Olomouci a mistrovi z Ostravy, na domácí půdě vybojovaly pouze bod. Mladá Boleslav se pohybuje ve středu tabulky, což pro Středočechy vykazuje relativní klid. Nesmírně důležité utkání pro fotbalisty vyznávající černobílé barvy začne v neděli 29. srpna od 17 hodin.

Od 12 hodin bude v neděli otevřena pokladna u hlavního vchodu, ostatní pokladny budou v provozu od 15 hodin.