Ani překvapivá branka v 63. vteřině zápasu nedokázala zaskočit znovuzrozené Blšany. Zápas, ve kterém byly k vidění branky pouze v prvním poločase, skončil nakonec remízou 2:2. Hosté byli aktivnější, branky Vozábala a Kuliče ale na výhru nestačily.
Od zápasu se Žižkovem, který Jihočeši vyhráli 2:0, uchystal trenér Tobiáš pro duel s Blšany pouze jedinou hráčskou změnu - Miloslav Penner nahradil Vladimíra Pončáka, který si ještě doléčoval šrámy z minulého duelu. Penner tvrdil muziku na své levé straně, Martin Leština se tedy musel přesídlit na post pravého obránce. Ostatní posty zůstaly nezměněné.

Velice skromná návštěva diváků a početná skupina jihočeských fanoušků se ještě nestačila rozkoukat a mohla obdivovat již ve 2. minutě povedenou akci, ve které se ozval první jihočeský úder - Kulič výborně našel rozběhnutého Plocka, jenž zatáhl balon po levé straně, jeho polovysoký centr Lafata ještě minul, ale Martin Vozábal si nekompromisně došel pro první letošní trefu, která znamenala vedoucí branku v deštivém střetnutí - 0:1. Českobudějovičtí rázem ovládali celou hrací plochu, po několika líbivých kombinací černobílého mužstva vyvezl Kulič v 6. minutě míč do středu hřiště, jeho úmysl pochopil aktivní Vozábal, kanonýr Lafata se ale do nadějné příležitosti nestačil probít - Blšanští se vší silou ubránili. Osmou minutu ovládl blesk z čistého nebe - domácí zahrávali trestný kop z dvaceti metrů, který parádně zužitkoval Lukáš Pleško, jeho dokonale kopnutá střela vymetla levý růžek Kafkovy svatyně - 1:1. Blšanští fotbalisté se pomalu začali osmělovat díky vstřelenému gólu, ve 12. minutě se pokoušel Šelicha nachytat brankáře Kafku technickým pokusem mířeným do pravé šibenice, balon se ale snesl dva metry vedle hostující branky. V 17. minutě se dostatečně probudily Budějovice z rychlého vyrovnání - Lafata přiťukl Plockovi, který svojí pohotovou ránou zaměstnal Chvalovského, míč ale neudržel ve svých rukavicích, a tak se všudybyl Marek Kulič zjevil na správném místě ve správný čas, domácího gólmana obešel a do prázdné brány uklidil svůj již druhý gól na jihu Čech - 1:2. O pět minut později se bojovník Chlebek odhodlal ke tvrdé střele, jeho pokusu však chyběla potřebná přesnost. V těchto momentech létaly na zeleném trávníku pouze černobílé barvy. Ve 23. minutě se zrodila pohledná kombinace v podání dvojice Lafata - Kulič, druhý jmenovaný se efektně uvolnil, jeho centr však nepřesně zužitkoval Sivok, hlavička proplachtila nad domácí brankou. O několik sekund později se z trestného kopu málem radoval špílmachr Vozábal, jenže balon směřoval dva metry vedle levé tyče. Ve 28. minutě mohlo být vymalováno - Kulič obdržel výtečnou přihrávku od Plocka, běžel sám na domácího gólmana, ve stoprocentní šanci však Kulič zaváhal, Aleš Chvalovský výborně reflexivně vyrazil ven z pokutového území. Ve 32. minutě "černobílý buldok" Penner vyzkoušel kombinaci s neúnavným Plockem, jeho střela ovšem skončila metr nad břevnem. Od vstřelení druhého gólu existovalo na zeleném pažitu pouze jedno mužstvo, což málem přineslo ovoce ve 43. minutě, kdy se Kulič dostal ke dvěma pokusům - první odvrátila pozorná blšanská obrana, druhá střela minula levou tyč jen těsně. Ve 45. minutě dolehla nešťastná chvilka na hostující mančaft, což znamenalo nespravedlivé vyrovnání - Devátý poslal do uličky, která zaváněla sporným ofsajdem, Šelichu a se svojí stoprocentní šancí naložil bohužel lépe než Marek Kulič, Radek Šelicha kličkou vyrovnal stav - 2:2. Hosté odehráli první poločas daleko více aktivněji než blšanští fotbalisté, dvěma smolnými momenty se však šlo do šaten za nerozhodného výsledku.

Ve 49. minutě dali o sobě jako první vědět českobudějovičtí hráči - David Lafata přihrál v brejkové situaci výbornému Plockovi, prezentoval se povedenou střelou, brankář Chvalovský se ale nenechal překvapit a ránu bez problémů zlikvidoval. V 55. minutě nacentroval Vozábal po rohovém kopu balon na Sivoka, hlavičku postrádající větší razanci Chvalovský však bezchybně lapil. Poté se do šance dostával Chlebek, jenž ztroskotal na blšanském gólmanovi. O několik minut později se k dalekonosnému plánu rozhodl Vozábal, ale míč nabral opačnou faleš, než jakou hostující záložník potřeboval. Chvíli nato se naskytl zmatek v jihočeské obraně, kterého nevyužil uzdravený Pešír, další příležitost v podobě vyslaného pokusu Pleška nebyla dobře nasměrována. Obě mužstva nechtěla již dopustit vstřelení branky, a tak se konec druhé půle odehrával v opatrném duchu. Výjimkou byla jen 90. minuta, kdy ze standardní situace střílel Vozábal, blšanský brankář byl úspěšný, díky Sivokově dorážce z pokutového území se Aleš Chvalovský vyznamenal podruhé. Sudí Dvořáček, který se dopustil během zápasu několika hrubých chyb, posléze odpískal konec smolného utkání.

JMÉNOSTŘELY NA BRANKUSTŘELY MIMOFAULYROHYOFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohouStřela hlavou Střela pravou nohouStřela levou nohou Střela hlavouFauloval FaulovánZleva Zprava