V prvním přípravném utkání Dynamo podlehlo druholigovému Znojmu 2:3. Přestože byli Jihočeši po většinu zápasu lepším celkem, nedokázali využít své šance, takže trestal soupeř. Paradoxem na přípravném utkání bylo, že Znojemští si obě branky vstřelili sami.

K prvnímu přípravnému utkání přivezl trenér David Horejš do Nové Včelnice necelé dvě jedenáctky, hned v prvních čtyřiceti pěti minutách dostaly příležitosti všechny nové tváře, pouze dorostenec Rostislav Tomek nastoupil ve druhé půli. Utkání začalo Dynamo velmi dobře. Ve třetí minutě odcentroval z pravé strany Peter Mazan, znojemský Radek Mezlík chtěl z první poslat míč svému brankáři, jenže zamířil tak přesně, že míč skončil v síti – 1:0. Šanci na srovnání měl Bogner, už se hnal do gólové příležitosti, ale na poslední chvíli skvěl zasáhl stoper Frnoch. Navýšit mohl po hlavičce testovaný Slovák Mazan, ale přestřelil. Vyrovnání přinesl Dominik Urbančok, když využil chyby Jihočechů v obraně – 1:1. V poslední minutě Jihomoravané otočili vývoj utkání, když se z dorážky trefil Bronislav Stáňa - 1:2.

Do druhé půle udělal trenér Horejš devět změn, šanci dostal i brankář Coufal. Jak se skončilo, tak se začalo. Tedy brankou Znojma. Přesnou střelou překonal střídajícího Coufala Kubilay Yilmaz - 1:3. Dynamo mělo územní převahu, vytvořilo si více šancí, ale branky nepřicházely. Šanci měl při přečíslení Mazan, jeho střelu ztlumil Maťašovský. V 73. minutě si Znojemští málem dali další vlastní branku, po centru Tomka se míč odrazil od jednoho z Jihomoravanů těsně vedle. V gólové příležitosti se ocitl i Jakub Pešek, střelu z voleje mu nadvakrát chytil brankář Znojma. Kontaktní brankou vstřelili znovu Znojemští, když si centr Patrika Švantnera srazil do vlastní sítě Jakub Pokorný - 2:3. Na vyrovnání Dynamo nedosáhlo, a tak v prvním přípravném utkání padlo se Znojmem.

David Horejš (trenér Dynama): "Do utkání jsme vstoupili aktivně, byli jsme hodně v útoku a ten začátek nám vyšel. Jo velká škoda, že jsme zase dostali tři góly po hrubých individuálních chybách. Jinak si ale myslím, že tam z naší strany byly také dobré věci. Hrálo se ve velkém vedru, kluci zápas odmakali, takže to účel splnilo."