České Budějovice nezvládly ani poslední zápas letošního roku. Tentokrát je o všechny body připravila Příbram, kterou vedl nový trenér Tobiáš. Přestože Dynamo ostudu svým výkonem ve středních Čechách neudělalo, na úspěch to ale nestačilo. Deset minut před koncem zmrazil hosty gólem Jendruščák a zpříjemnil tak Tobiášovu premiéru výhrou 1:0.
Trenér Žák, jenž dorazil do Příbrami, kde působil mnoho let, vrátil do sestavy stopery Horejše s Homoláčem. Chlebka pak nahradil ve středu pole Dvořák. Nový kouč Tobiáš zamíchal se základní jedenáctkou daleko rozsáhleji. Ze sestavy vyškrtl Janů, Horvátha a Mliku, Loseille se nedostal na trávník z důvodu čtyř žlutých karet. Do dresu se naopak nově navlékli Jež, Jendruščák a útočníci Mendy s Kučerou.

Domácí fotbalisté vstoupili do utkání aktivněji a hlavně nebezpečněji. Hned v úvodní minutě totiž přihrával Otepka a Francouz Mendy byl blízko k rychlé brance, jenže nedosáhl na centrovaný balon. Tobiášovi svěřenci se pak prezentovali dalšími dvěma akcemi, ale Filipko vychytal Ježe i Otepku.

Budějovické Dynamo se soustředilo na brejky, zejména rychlonohý Kulič často zaměstnával příbramskou obranu. Nejprve přiměl brankáře Sňozíka k dobrému zákroku a poté střílel těsně vedle tyče. Další jihočeská střela míjela pravou tyč, tentokrát se o ni postaral hostující kapitán Vozábal.

Na konci prvního poločasu se Budějovice dostaly do úzkých, zasloužil se o to středočeský Otepka. Nejprve z přímého kopu po faulu Horejše prověřil gólmana Filipka. Pak nařídil hlavní sudí Paták v šestnáctce nepřímý kop a příbramský záložník se trefil pouze do zdi. Snad největší příležitost Marily měl na kopačkách Riegel, ale obránce Homoláč zaskočil za českobudějovického brankáře a míč vyrazil.

Ve druhé půli se hosté chtěli prosadit převážně kombinací, ale gólovou šanci si nedokázali vytvořit. Výjimkou však byla akce po přestávce, kdy se po rohovém kopu snažil prosadit Pončák, ale jeho pokus šel vedle. V 66. minutě přihrával Vozábal Plockovi, ale ten míč nezastihl.

V 78. minutě zachraňoval zase Homoláč v minuté dvanácté, kdy po Otepkově přímém kopu odkopl balon. Za chvilku ale důraz před brankou slavil úspěch. Mlikovu ránu stačil ještě tečovat Jendruščák a překvapený Filipko nestačil zareagovat – 1:0

O chvilku později byl v akci podruhé Jendruščák, když nacentroval do gólové pozice Ježovi. Souboj dvou Slováků vyšel vítězně pro brankáře Filipka, neboť proti příbramskému záložníkovi předvedl výborný zákrok. Filipko ukázal své brankářské dovednosti i vzápětí, kdy si poradil se střelou Otepky.

Lodivod Žák stáhl hru na tři obránce a posílil ofenzivu Gruberem a Myšákem, přesto se hostům nepodařilo vyrovnat. Zápas dopadl špatně pro expříbramského útočníka Kuliče, jenž se nechal vyloučit během chvilky. České Budějovice tak přezimují na 14. místě.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava