Strakonice se ani na pátý pokus nedočkaly doma v ČFL vítězství, když v páteční předehrávce sedmého kola jen remizovaly s Chomutovem 1:1. Po brance Wermkeho sebral Jihočechům výhru v závěru z trestného kopu Pikl. V utkání trefily oba celky dvakrát brankovou konstrukci.

Strakonice začaly hodně zostra, po třech minutách neproměnil dobrou šanci Funda. Hosté odpověděli Dolejškovo střelou mimo branku. Po půlhodině napřáhl z třiceti metrů Wermke a parádní střelou trefil tyč. I Chomutov trefil do přestávky brankovou konstrukci a to hned dvakrát. Nejprve trefil tyč osamocený Čajič a o minutu později znovu na zadní tyči číhající Dolejška trefil břevno.

Po bezbrankové první půli se pokračovalo v zajímavé podívané. Nejprve aktivní Wermke protáhl brankáře Zaťka, o chvíli později trefil z hranice vápna Wermke znovu tyč. Mladý českobudějovický záložník se dočkal v 72. minutě. To zprava nacentroval Dvořák a Roman Wermke hlavičkou otevřel skóre. Hosté si v závěru nevytvořili ani žádný velký tlak, přesto vyrovnali. V 88. minutě se parádně trefil z trestného kopu Aleš Pikl a Chomutov si tak z jihu Čech odvezl bod za remízu 1:1.