Fotbalisté juniorského týmu Dynama v dresech Strakonic zahájili jarní část ČFL prohrou na půdě ambiciózní Sparty Praha 0:2. Jihočeši z pozice posledního týmu tabulky ale rozhodně nezklamali a podali velmi sympatický výkon.

Juniorka Dynama v barvách Strakonic sice na pražskou Spartu nestačila a prohrála 0:2, přesto podala v utkání na Strahově velmi sympatický výkon, který ocenil i domácí trenér Martin Hašek. Domácí fotbalisté byli v zápase od samého úvodu více u balonu, až do zakončení se ale dostávali jen velmi obtížně. Navíc Jihočeši dokázali také rychle kombinovat a vedle bezchybného stopera Pavla Nováka byli hodně vidět také Jindřich Kadula a na hrotu Rastislav Chmelo. Po jediném lehkém zaváhání obrany se domácí dostali do vedení, kdy ve 32. minutě získal balon Milan Jurdík, který bez problémů překonal bezmocného Hajduška. Také mladý budějovický brankář podal ale výborný výkon a v zápase si připsal hned několik velmi důležitých zákroků.

Velký den měl ale také brankář Sparty Milan Švenger. Na začátku druhého poločasu si ještě v pohodě poradil s přímým kopem Radoucha, pak ale vyloženě zazářil v 66. minutě, když po faulu na Radoucha bravurně zneškodnil pokutový kop zahrávaný Jindřichem Kadulou. Jihočeši měli i minutu později další obrovskou šanci a znovu zasáhl Švenger, který reflexivně zasáhl proti gólové střele Chmela z malého vápna. Pak se ale potvrdilo otřepané "nedáš - dostaneš". Z protiútoku si na centr do vápna naběhl Milan Jurdík, který svým druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0. Za rozhodnutého stavu se zápas dohrával víceméně v poklidu, přesto mladíci Dynama zanechali v Praze velmi dobrý dojem.

Rudolf Otepka (trenér Strakonic): "Všichni víme, že máme sedm bodů a jaká je naše situace. Klukům jsme před začátkem jara řekli, že hrajeme od nuly. Takovou naší minisezónu. Nechci úplně říkat, že jsem spokojený, avšak se rozhodně nemáme za co stydět. S výsledkem spokojený být samozřejmě nemohu, ale s předvedenou hrou a takovým naším vystupováním spokojený jsem."