Fotbalisté Dynama České Budějovice si v neděli zahrají finále Tipsport ligy! Tým Luboše Urbana totiž v semifinálovém zápase s Bohemians Praha uhrál remízu 0:0 a o postupu do finále rozhodl vítězstvím v penaltovém rozstřelu.

Trenér Dynama Luboš Urban i před finálovým turnajem Tipsport ligy počítal zraněné a do Brozan vzal jen sedmnáct fotbalistů, na které tak čekal náročný dvouzápasový program během dvou dnů. V semifinále proti Bohemians začaly oba celky opatrně. První přímou střelu na bránu si hned ve 4. minutě připsal Škoda, gólman Švenger byl ale pozorný a dobře zasáhl. Hodně nebezpečně pak vypadalo zaběhnutí Lietavy za defenzivu Jihočechů, Křížek ale včasným vyběhnutím znemožnil útočníkovi Bohemky zakončit.

V dalším průběhu prvního poločasu byl k vidění hodně bojovný fotbal s minimem šancí. Více měli balon ve své moci fotbalisté Bohemians, k ohrožení brány Dynama se ale dostávali jen velmi sporadicky. S blížícím se koncem první půle musel dvakrát zasahovat Křížek, míč za svá záda ale nepustil a před pauzou tak byl stav nerozhodný 0:0.

Gólu se fanoušci nedočkali ani po změně stran, přesto byl k vidění zajímavější fotbal a hned několikrát o sobě dali vědět i Jihočeši. Do velmi slibné šance se dostával Kalod, místo střely ale volil zpětnou přihrávku patičkou, která k ničemu nevedla. Gólman Švenger musel zasahovat proti střele Švantnera a pak mu také pomohla tyč po šanci Benáta. Když sudí Pechanec nenašel odvahu odpískat pokutový kop pro Dynamo, musely o vítězi a postupujícím nakonec přesto rozhodnout penalty.

Střelci obou týmů byli v rozstřelu dlouho úspěšní a vypadalo to, že prvních pět sérií nerozhodne. Pak ale právě v páté sérii vychytal Křížek Šírla a o postupu Dynama tak rozhodl Jiří Kladrubský. Vedle Kladrubského se z penaltového puntíku za Dynamo trefili také Benát, Kalod, Hanzlík a Škoda.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Když už jsme do Final four postoupili, tak jsme samozřejmě chtěli uspět už v semifinále s Bohemkou. První poločas se mi z mého pohledu moc nelíbil. Byli jsme všude pozdě a soupeř nás přehrával. Po změně stran sice Bohemka hodně prostřídala a měla na hřišti čerstvé hráče, přesto jsme postupně hru vyrovnávali. Těch vyložených šancí jsme měli ve druhém poločase více, avšak gól jsme nedali a rozhodnout musely penalty. Penaltovou loterii jsme zvládli lépe a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Z postupu do finále máme radost a zítra se s Hradcem určitě popereme o celkové vítězství."