Po kvalitním utkání se Spartou, které ale bohužel skončilo pro Dynamo prohrou, si dorostenci nepolepšili ani na hřišti Příbrami, kde inkasovali osm branek. Soupeř byl jistější ve své hře, což se podepsalo i na výsledku. Jediný gól do sítě domácí Příbrami se povedl Filipu Vaňkovi během prvního poločasu.

Příbram má odehraných zatím jen 31 zápasů. Zatímco většina celků, které hrají 1. ligu staršího dorostu jich má za sebou už 34! I přesto Příbram vede tabulku a České Budějovice jsou od ní vzdáleny 5 příčkami a 18 body. Příbram tedy byla papírově mnohem silnějším soupeřem a i přestože je tato liga ošemetná a stát se může cokoli, dnes svou roli favorita potvrdila na plné čáře.

Utkání patřilo od začátku domácím. Začali v 6. minutě, kdy se trefili z trestného kopu do sítě Budějovic. Dynamo mělo šanci na srovnání tři minuty poté- po dobře rozehraném rohovém kopu Ondřejem Otepkou, kdy míč musel z brány nakonec vyrazit až jeden z příbramských obránců. V 18. minutě přidala Příbram druhý gól, ve 22. třetí. Rázem se ocitli v bezpečném náskoku nad Dynamem a mohli hrát s čistou hlavou. Příbram byla jednoznačně lepší ve vedení míče, naopak hosté měli občas problém i s jednoduchými přihrávkami. 34. minuta znamenala další gól do sítě hostů a stav 4:0. V 36. se ale podařilo Filipu Vaňkovi zmenšit náskok příbramských a snížit na 4:1. Ostrá střela Vaňka mířila přímo do brány. Po většinu doby špatná kontrola soupeřovi hry zapříčinila i pátý gól čtyři minuty před koncem. Chvíli před ukončením prvního poločasu obdrželi hosté také ještě dvě žluté karty- viděl ji Jan Hála a Kryštof Kadlec. Do kabin šly týmy za stavu 5:1.

Stejně jako první poločas, i ten druhý otevřela Příbram s gólem, jenž zvýšil stav zápasu na 6:1. I přes četné střídání v celku Dynama, výrazná změna k lepšímu se nedostavila. Budějovičtí dorostenci nebyli schopni dostat se na polovinu soupeře, jejich přihrávky jim přebírala Příbram a byli tak prakticky bez míče. Takto vysokou prohru v letošní sezóně budějovičtí dorostenci ještě nezažili, což se viditelně podepsalo i na jejich psychice během druhého poločasu. I přesto bylo zřejmé, že bojovali až do konce! V 86. minutě přišla poslední střela do brány Budějovic. Konečný stav zápasu 1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 8:1.

Spravit chuť si budou chtít budějovičtí dorostenci během dalšího zápasu. Odehrají ho v sobotu 9.5. na Složišti od 12:00 s Hradcem Králové. Tak přijďte devatenáctku podpořit! Určitě vás bude čekat kvalitní fotbal.

Petr Skála (trenér Dynama): "Zažili jsme tady krutou prohru, naše předvedená hra byla špatná. Byli jsme naivní, soupeř nás přehrál kvalitním výkonem a po všech stránkách byl důraznější. Na tenhle zápas nemůžeme být ani trochu pyšní, neprosadili jsme tady ani z části takovou hru, jakou bychom se chtěli prezentovat."