V posledním kole Juniorské ligy si junioři Dynama udobřili diváky velice cennou výhrou nad Olomoucí v poměru 2:1. Po předchozích třech domácích porážkách junioři Dynama konečně zabrali a po velice bojovném a zodpovědném výkonu přehráli favorizovanou Olomouc, která v konečném pořadí Juniorské ligy skončila třetí. Dynamo, i přes cennou výhru, zůstalo čtrnácté.

Utkání proti jednomu z nejlepších mužstev Juniorské ligy nemohli junioři Dynama začít lépe. Hned v 1. minutě se totiž radovali z branky Daniela Vaňka, který zužitkoval skvělou přihrávku za obranu Olomouce a před brankářem Neuerem zachoval klid a rozvahu, když přesnou střelou ke vzdálenější tyči vstřelil úvodní gól zápasu. Inkasovaný gól vybičoval soupeře k ještě větší aktivitě a domácí obrana, v níž poprvé nastoupil teprve osmnáctiletý slovenský talent Marian Kočiš (v této sezóně působil v mládežnickému výběru U18 Rapidu Vídeň), měla plné ruce a nohy práce se zachytáváním rychlých protiútoků.

V 7. minutě vysunul přesným pasem za obranu Dynama Danis Tomáše Chorého, kterého sice "stínoval" právě Marian Kočiš, ale ve sprinterském souboji na soupeře nestačil, Chorý se tak dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou střelou, na níž byl gólman Maruška krátký a bylo vyrovnáno. V dalším průběhu utkání ale Kučiš všechny přítomné přesvědčil o svém talentu. V 19. minutě mohlo Dynamo dát druhý gól, ale příliš se nevyvedla spolupráce Patra Dvořáka s Repou, který se nakonec stihl odcentrovat do vápna, tam ale již zformovaná obrana Olomouce dokázala odvrátit nebezpečí. V této fázi zápasu se hosté spoléhali často na nakopávané míče, které mířily na vysokého Chorého. Přihrávky ve středu zálohy výborně rozděloval rychlý Danis a zdálo se, že tato taktika bude na domácí tým platiti.

Ve 24. minutě však Dynamo dvakrát zahrozilo. Nejprve dobře rozehrál rohový kop David Radouch, na míč si naskočil nebráněný Petráň, který ale hlavičkoval těsně nad bránu. Hosté rozehrávali, nicméně na vlastní půli chybovali a k míči se znovu dostal Petráň. S míčem u nohy pak postupoval z pravé strany na bránu Olomouce, výborně se s ním však vrátil obránce Kalvach, jenž nakonec zblokoval střelu Petráně na další roh pro Dynamo. Běžela 25. minuta, Dynamo rozehrálo rohový kop z pravé strany, na vzdálenější tyči hlavičkoval Petráň, jeho pokus ještě gólman Neuer vyrazil před sebe, kde se však ocitl Jiří Novotný, který pohotově dorazil míč do brány a Dynamo opět vedlo. Od této chvíle převzali iniciativu hosté, kteří začali více kombinovat a svou rychlostí získávali spoustu míčů. Za zmínku stoji akce ze 31. minuty, kdy do pokutového území Dynama letěl dlouhý centr, na zadní tyči se odpoutal Žák, který hlavičkoval, ale míč jen prolétl v těsné blízkosti brankové čáry na pravou stranu. Tam se k němu dostal Danis, jehož střelu ale chytil Maruška. O pět minut později opět Olomouc zahrozila, když se fantastickým zákrokem blýskl gólman Maruška. Jakub Vichta pronikl s míčem na noze do pokutového území, zkoušel prostřelit Marušku, ale ten reflexivně jeho pokus zneškodnil. Stejně kvalitní zákrok si domácí gólman "schoval" i do 42. minuty, kdy opět reflexivním zákrokem zneškodnil gólovou šanci Chorého.

Ve druhém poločase se nad Složištěm strhla průtrž mračen a hrací plocha, nasáklá vodou, začala "hrát do karet" více Dynamu. To se od začátku zápasu prezentovalo bojovným výkonem a technicky hrající hosté měli ve druhém poločase velké problémy s těžkým trávníkem. Navíc Dynamo do druhé půle vystřídalo v obraně Fajtla za Slámu a toto střídání lze jednoznačně označit za podařené. Olomouc začala získávat mírnou převahu, která se s přibývajícími minutami změnila na převahu doslova drtivou. Jenže pozorně bránící České Budějovice nedovolili soupeři dostat se do šance. Vyjma 85. minuty, kdy obránce Dynama v souboji s Richterem podklouzl, olomoucký hráč pronikl do pokutového území, kde se však opět fantastickým zákrokem blýskl gólman Maruška, který jeho střelu vyrazil. Ani z následné střely zpoza vápna se hosté vyrovnání nedočkali, míč prolétl nad bránou Dynama.

V samotném závěru pak proti Olomouci hrál těžký terén, i přibývající nervozita, která se projevovala v častých ztrátách míče a Olomouc tak nakonec odjela z Českých Budějovic s prázdnou, což v konečném pořadí Juniorské ligy znamená, že skončí na třetím místě za mistrovským Brnem a druhou Slávií. Junioři Dynama České Budějovice si naopak vítězstvím pojistili svou konečnou čtrnáctou příčku s čtyřbodovým náskokem na patnácté Teplice a s pouze dvoubodovou ztrátou na Liberec (13.), tříbodovou na Duklu (12.) a Slovácko (11.).