První jarní bod si připsali fotbalisté Dynama po remíze s Hradcem Králové. Jihočeši dokázali smazat dvoubrankový náskok soupeře, kdy Ladislav Volešák srovnával stav utkání v poslední minutě utkání z penalty.

Do branky Dynama se poprvé postavil Tomáš Fryšták, který nahradil Zdeňka Křížka. Důležitý záchranářský duel nabídl již od začátku velké množství šancí. V první velké příležitosti zápasu se objevil hostující Dvořák. Po přízemním centru od Holeše trefil pouze dobře postaveného novice v brance. Na druhé straně v obrovské příležitosti nastřelil kapitán Lengyel hlavou tyč. Příliv šancí pokračoval, hradecký Čermák hlavičkoval jen těsně nad. Ve 26. minutě dovedli Hradečtí útočnou akci do pokutového území a nakonec skončil míč ve Fryštákových rukou po střele Čermáka z otočky.

První branka zápasu přišla ve 32. minutě. Střelec David Vaněček se z otočky dostal ke střele a přesně zamířil do levého dolního rohu Fryštákovy branky – 0:1. Do konce prvního poločasu dokázali Východočeši svůj náskok ještě zvýšit. Z přímého kopu se prosadil Aleš Čermák - 0:2. Jeho volný přímý kop značně zmátl jihočeského brankáře, který čekal střelu na druhou stranu.

Hned v úvodu druhé půli mohl snížit Funda, míč ovšem netrefil ideálně. Na domácích hráčích byla cítit velká nervozita, finální přihrávky se Jihočechům vůbec nedařily. Snížit se nepodařilo ani střídajícímu Volešákovi, jenž hlavičkoval v těžké pozici. Další šanci měl znovu Volešák. Při střele míč jenom škrtl a ani za ním stojící Škoda balon nedopravil do sítě.

Naději vrátil Dynamu Adam Varadi. Po přiklepnutí od Richarda Kaloda poprvé v zápase překonal Koubka – 1:2. Jihočechům prospěl příchod útočníků Škody a Kaloda. Soupeře zatlačili a zápas zdramatizovali. Veškerou naději mohl vzít černobílým Malinský, v samostatném úniku ho skvěle vychytal Fryšták. Tlak Českobudějovických stoupal, k žádné výraznější šanci se nemohli ale propracovat. Důsledná obrana Hradce nepropustila jediný balon za sebe, a když ano, sebral ho spolehlivý Koubek. Až v 89. minutě byl v pokutovém území faulován Novák a sudí Příhoda zapískal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Ladislav Volešák - 2:2. V závěru utkání mohl na hradeckou stranu přetáhnout stav utkání Halilovič, v obrovské šanci branku netrefil.

Fotogalerie

František Cipro (trenér Dynama): „Výsledek ani pro jeden tým nic neřeší, nebo vlastně řeší. I podle ostatních výsledků je konec, zbývá už jen teorie. S Hradcem jsme si zasloužili vyhrát. V úvodu jsme měli tři šance, nedali jsme a pak jsme dvakrát lacino inkasovali. Ve druhé půli jsme byli lepší, tutové šance jsme nedali, ale v tlaku jsme se dostali ke dvěma gólům. Přesto jsem věřil, že dokážeme zápas otočit. Bohužel se to nepovedlo.“

Róbert Barborík (trenér Hradce): „Domácí byli do 20. minuty lepší a měli i jednu gólovku. Pak jsme začali lépe kombinovat a dostali se do dvougólového vedení. Po změně stran byl soupeř lepší, snížil, ale my jsme mohli rozhodnout. V závěru přišla penalta po souboji ve vápně. Podívám se na záznam, jestli byla. Ale měli jsme rozhodnout sami.“