Ani náročné podmínky nezastavily českobudějovické Dynamo k cestě pro výhru nad severočeským Ústím. Po nepříliš přesvědčivé první půli Jihočeši zabrali a ve druhých čtyřiceti pěti minutách soupeře přehrávali. Úvodní branku zápasu vsítil Jakub Pešek, za dvě minuty na něho navázal Petr Javorek. V dalším kole jede Dynamo do Příbrami.

Počtvrté za sebou vyslal trenér David Horejš do utkání stejnou základní jedenáctku. Ústečtí se museli obejít bez vykartovaného Peterky, na jih Čech nedorazil ani stoper Pimpara. Utkání začalo o deset minut později, jelikož celé Českobudějovicko zasáhly silné bouřky a krupobití. S těžkými podmínkami se zprvu lépe prali hosté. Častěji drželi míč na kopačkách a v prvních deseti minutách i spálili gólovou příležitost. Dlouhý aut proletěl až k exbudějovickému Matějkovi, který v jasné příležitosti poslal míč vedle.

Ve dvacáté minutě přišel pro domácí nepříjemný moment. Matěj Helešic se po jedné z akcí svalil na zem a nemohl pokračovat. Na hřišti ho nahradil Lukáš Havel. Na mokrém terénu měli oba brankáři problémy s každým střeleckým pokusem. Důkazem toho byla nepříjemná střela Javorka, kterou musel Kotěra vyrážet na roh. Dalším, kdo ohrozil branku Army, byl Elvis Mashike. Natáhl slabší nohou a z těžké pozice Kotěru nepřekvapil.

Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo aktivně a soupeře v prvních minutách prakticky nepustilo k míči. Pouze jedinkrát se Severočeši dostali do zakončení a hned z toho byla velká šance. Kacafírkův pokus z bezprostřední blízkosti vyrazil Novák ve skluzu na roh. V následujících minutách Dynamo rozhodlo o své výhře. Nejprve se trefil Jakub Pešek, když ho Ivo Táborský našel ideálním pasem pod sebe – 1:0.

O dvě minuty později se domácí fanoušci radovali znovu. Odražený balon trefil ideálně Petr Javorek a prosadil se tak poprvé po návratu do černobílého dresu – 2:0. Třetí branku sudí domácím neuznali. Wermke krásně prošel mezi beky Army a předal doleva Táborskému. Domácí matador našel před brankou volného Mashikeho, který však stál v ofsajdu. Kvůli postavení mimo hru neuznali sudí ani branku Výborného, takže domácí brali tři body za výhru 2:0.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme spokojeni, že jsme zápas zvládli. Chtěli jsme před reprezentační přestávkou uspět a získat tři body. Povedlo se. Na těžkém terénu jsme si šli od první minuty za vítězstvím. První poločas byl poměrně vyrovnaný, v tom druhém jsme měli jasně navrch a dali dva góly. Vítězství je zasloužené. Kaňkou je zranění Wermkeho a Helešice, snad to nebude nic vážného."

Jiří Skála (trenér Ústí): "Dynamo působilo lepším, rychlejším dojmem. Domácí byli častěji a jistější na míči. Dvakrát jsme nezachytili rychlé brejky, které rozhodli celé utkání. Soupeř vyhrál zaslouženě."