Plný počet šesti bodů uhráli z úvodních dvou venkovních zápasů fotbalisté Dynama. Po skalpu Vlašimi si Jihočeši o týden později vyšlápli i na Varnsdorf, který porazili na jeho hřišti 3:2. Domácí začali lépe, v 19. minutě otevřel skóre Dordič. O minutu později ale vyrovnal Wermke, druhou trefu stihl ještě do poločasu Mashike a rozhodující zásah přidal po pauze Pešek. Domácí v závěru už jen snížili.

V sestavě Jihočechů se poprvé objevil obránce Helešic, na stopera se tak posunul Kladrubský a Lukáš Havel zůstal až do 89. minuty jen na lavičce. Na sever Čech vůbec neodcestoval střelec vítězné branky z minulého duelu Jindřich Kadula. Utkání začalo slibnými možnostmi na obou stranách. Za černobílé zahrozil Elvis Mashike, jeho rána z hranice vápna se ale do branky o kousek nevešla. Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Durdević, vhodný moment ke střele ale prováhal. Po čtvrthodině to byl opět Mashike, kdo zatopil domácí obraně. Pešek krásným pasem našel za obranou Táborského, ten vylepšil pozici pro afrického útočníka Dynama, který byl ale v zakončení zbrklý.

Branky začaly padat až od 19. minuty. Do vedení šli Severočeši, když po levé straně frnkl Bílek, centrem našel na zadní tyči Bojana Dordiče, jenž otevřel skóre. O minutu později ale bylo srovnáno. Roman Wermke se nejlépe zorientoval před Porcalovo svatyní a vrátil soupeři rychlý gólový pozdrav. Pět minut před koncem prvního dějství přišel důležitý moment, když si hosté vzali vedení do svých rukou. Nezastavitelný Pešek přihrál přesným pasem osamocenému Elvisu Mashikemu, jenž zaznamenal první gól v dresu Dynama v soutěžním zápase.

Zaskočení domácí se nemínili vzdát. Krátce po startu druhého dějství namířil Kozma svou tečovanou střelu těsně mimo. Záhy mohl podruhé skórovat i Elvis Mashike, tentokrát však o decimetry minul. V 50. minutě přišel krásný fotbalový moment, který zahřál srdce hlavně českobudějovického fanouška. Po rychlém úniku natáhl ke střele z pětadvaceti metrů Jakub Pešek a krásnou pumelicí zvýšil náskok svého týmu.

Zaskočený Varnsdorf chvíli nevěděl, kudy kam. Hosté dobře presovali a nedávali soupeři čas na korekci. Severočeši až dvacet minut před koncem dokázali zamknout černobílé u jejich vápna, několik rohů ale Dynamo odvrátilo. Trochu štěstí měli hosté při hlavičce Rudnytského, jeho pokus šel těsně vedle. Naději vliv domácím do žil šest minut před koncem Adam Beránek, když po rohu snížil. Na víc už ale Varnsdorf nedosáhl. Hosté závěr zvládli a připsali si do tabulky druhé venkovní vítězství v řadě!

David Horejš (trenér Dynama): "Bylo to velmi těžké utkání a moc si vážíme toho, že jsme ve Varnsdorfu získali tři body. Domácí do utkání vstoupili lépe, dobře kombinovali a kontrolovali hru. Zaslouženě se také dostali do vedení, avšak pro nás bylo nesmírně důležité, že jsme dokázali během minuty srovnat stav zápasu na 1:1. Navíc jsme do poločasu ještě přidali jednu branku. I po přestávce jsme chtěli hrát aktivně a ve chvíli, kdy jsme dali gól na 3:1, jsem věřil, že zápas zvládneme. Domácí sice po standardce ještě snížili, my jsme ale jinak druhý poločas hru kontrolovali a vyhráli jsme zaslouženě."

Zdenko Frťala (trenér Varnsdorfu): "Souhlasím s tím, že na výsledek měla asi velký vliv branka na 1:1, kterou jsme dostali hned poté, co jsme se dostali do vedení. My dostáváme velice laciné branky, a to jsou nás rány, které ještě ten mladý tým nezvládá. Ve druhém poločase jsme měli sice trvalý tlak, ale šancí jsme si vytvořili málo. Soupeř dnes velmi zkušeně odehrál druhý poločas a v rozhodujících chvílích ten náš tlak dokázal otupit."