Českobudějovické Dynamo se rozloučilo s letošní zimní Tipsport ligou remízou 1:1 s Viktorií Žižkov. Jihočeši vedli od 20. minuty po brance Klesy, ale pak znovu výhru ztratili, když se v 87. minutě trefil po rohu Škoda.

Utkání začalo ve vysokém tempu a to i přes to, že zima začala naplno ukazovat své nejtěžší zbraně. Na první branku se čekalo do 20. minuty. To Michal Klesa dostal přihrávku za obranu a jeho křížná střela skončila až v brance. O tři minuty později mohl Klesa přidat druhý zásah, ale po centru Chmela na zadní tyči jihočeský záložník selhal. Dynamo bylo v tlaku, po Benátově trestném kopu střílel zblízka Brunclík, ale zamířil nad břevno. Petr Benát připravil ve 37. minutě pro své spoluhráče další šanci, když po jeho centru na zadní tyči branku minul Wermke. Stejný hráč mohl navýšit vedení svého týmu krátce před pauzou, ale po akci Klesy zamířil jen doprostřed branky, kde stál gólman Holý.

Zatímco první poločas byl v režii černobílých, tak ten druhý patřil spíše Pražanům. V 70. minutě si Viktorie vytvořila v rozmezí dvou minut dvě velké příležitosti. Nejprve zachraňoval za překonaným Rodingerem nový stoper Kalod, o chvíli později střelou zpoza vápna nastřelil Mareš břevno. Postupem času se zdálo, že Jihočeši už vedení udrží, ale v 87. minutě se po rohu trefil Michal Škoda a určil konečnou remízu 1:1.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Inkasovaný gól v samém závěru tentokrát tolik neřeším. Pro nás bylo dnešní utkání takovým vyvrcholením kondiční přípravy na sezonu. Poslední týden jsme opravdu tvrdě trénovali a navíc jsme odehráli během šesti dnů tři zápasy. Šedesát minut se mi to dnes líbilo. Byli jsme fotbalovější, ovládali jsme střed hřiště a po poločase jsme vedli 1:0. Kdybychom vedli 4:0, tak by se nikdo divit nemohl, protože šance jsme na to měli. Po poločasovém střídání se role trochu otočily. My tam dali mladé běžce a Žižkov naopak více fotbalovější hráče. V samém závěru pak Žižkov po rohu srovnal na 1:1, my jsme ve druhém poločase zlobili spíše z rychlých protiútoků, avšak žádný z nich jsme nedotáhli do konce.."