Českobudějovické Dynamo nezískalo trofej v zimní Tipsport lize, když v nedělním finále v Brozanech podlehlo Hradci Králové 0:2. Východočeši vstřelili obě branky v prvním poločase, Jihočeši trefili pouze dvakrát brankovou konstrukci.

Trenéři Dynama do utkání neposlali Křížka, Lengyela, Benáta nebo Linharta. Hradečtí začali aktivněji. V šesté minutě si míč postavil Vlkanova a z trestného kopu trefil břevno. Pak se hra přelévala mezi vápny až do 19. minuty, kdy se do úniku dostal Tomáš Malinský a po obehrání Hajduška do prázdné branky otevřel skóre. Dynamo se po inkasované brance začalo tlačit víc do útoku, ale Kladrubského střela se mezi tři tyče nevešla.

Jenže před poločasem dostali Východočeši možnost zahrávat rohový kop, míč přizvedl jeden z hráčů v bílém hlavou do chumlu hráčů, kde dostal míč do sítě David Vaněček. Votroci tak byli poločasu blíž prvenství, když vedli 2:0.

Do druhé půle nahradil Benát Kladrubského a Linhart zaujal místo Řezáče. Po pauze Jihočeši přidali na aktivitě, ale v předfinální fázi zpravidla selhávali. Naopak Hradec byl nebezpečný. Zeleného trestný kop musel po hodině hry Hajdušek vyrážet do bezpečí. Dynamo se mohlo na dostřel dostat v 68. minutě, kdy hlavičkoval Linhart po centru Škody, ale mladý českobudějovický forvard trefil pouze tyč.

Další dobrou možnost měl o deset minut později Hanzlík, ale trefil pouze břevno. Dynamo otevíralo hru, čímž vznikala okénka pro možnosti Hradce. Hajdušek zachránil svůj tým při šanci Petruse a při dorážce Vaněčka měl štěstí, že hradecký forvard netrefil odkrytou branku. V závěru už hráli Jihočeši skutečně vabank, Plašilův trestný kop skončil těsně mimo, Malinský po úniku trefil tyč. Hradec tak nakonec porazil Dynamo 2:0 a získal triumf v zimní Tipsport lize. Michal Škoda byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Vítězství Hradce bylo zasloužené. Soupeř byl pohyblivější, živnější, ale já přesto chci pochválit naše kluky, protože zatímco ostatní týmy střídaly vždy dvě jedenáctky, tak my jsme prakticky celý turnaj odehráli v šestnácti lidech. Kdo by to byl řekl, že se po úvodní vysoké porážce s Duklou 0:6 dokážeme probojovat až do finále."