Na hřišti nováčka uhrálo českobudějovické Dynamo bod za remízu 0:0. Šance byly k vidění především v prvním poločase, Jihočeši ale své možnosti nevyužili, na druhé straně trefil hned v úvodu utkání Liener břevno. Brankovou konstrukci zasáhl v závěru i střídající Kadula. Bojovné utkání tak nakonec skončilo dělbou bodů, Dynamo udrželo neporazitelnost.

Jihočeši zahájili utkání ve stejné sestavě jako v předchozích dvou utkáních. Moc důvodů ke změnám nebylo. Dynamo ale na Strahově začalo hodně rozvážně. Vrcholem převahy Olympie v úvodních minutách byl centr Rumla z pravé strany a rána nekrytého Lienera skončila na břevně Křížkovy branky. O pár minut si velkou možnost vypracovali i černobílí. Po rychlém brejku centroval do šestnáctky z levé strany Pešek, balon trochu nečekaně propadl k Táborskému, který ale v klíčový moment klopýtl a vlastně ani nezakončil. Českobudějovický forvard si zanedlouho mohl spravit chuť, když napálil odražený míč po standardce. Brankář Frydrych ale uchránil svoji svatyni i před následnou dorážkou Mashikeho.

Fotbalově na tom byli lépe svěřenci Davida Horejše, kteří postupem času přebírali iniciativu. Po dobrém přenesení hry Mashikeho se ke střele levačkou odhodlal Roman Wermke a Frydrych musel vytěsnit jeho pokus nad branku. Po půlhodině hry předvedli hosté další hezkou akci. Po autovém vhazování putoval míč rychle po ose Řezáč, Javorek, Pešek až ke dvojici Čavoš-Táborský, kteří ale nedokázali dostat míč do sítě. Pět minut před přestávkou spálili Jihočeši další dobrou možnost. Pešek krásnou uličkou oslovil ve vápně Táborského, toho ale zradil první dotek, takže jeho ránu zblokovali obránci Olympie. První dějství tak branku nenabídlo.

I úvod druhého dějství zvládli lépe Pražané. Nejprve se sice Wermke prezentoval hezkou individuální akcí, na druhé straně ale po jednom z řady nebezpečných rohů míč tečoval těsně vedle Žežulka. Jinak byl druhý poločas hodně bojovný, což sedělo především domácím. Když se Horejšův tým na chvíli usadil na polovině soupeře, udělal Novák chybu v rozehrávce a nebezpečí musel po Frizoniho střele hasit pohotový Křížek.

Čtvrthodiny před koncem se hra trošku rozhýbala, Javorek pálil ale jen do obránce. Černobílí ještě stačili poslat do ohně několik centrů, ale nedařilo se jim využívat tolik kraje hřiště jako v minulých zápasech. Poslední příležitost měl po centru z pravé strany střídající Kadula, ale hlavou trefil z úhlu jen tyč. V závěru už oba celky myslely především na zadní vrátka, takže necelá pětistovka diváků na Strahově gól neviděla. Dynamo hrálo na hřišti nováčka bez branek.

Miloš Sazima (trenér Olympie): „Utkání se divákům muselo líbit. Ve druhém poločase jsme výkon zvedli, měli jsme šance. Nasazení a bojovností se nám podařilo držet krok s vedoucím týmem. Dobře jsme se připravili na jejich rychlé kraje a drželi jsme se našeho stylu hry. S bodem jsme spokojeni a i s celkovým ziskem po pěti kolech.“

David Horejš (trenér Dynama): „Věděli jsme, že nás nebude čekat lehké utkání. Domácí hráli bojovně, nedali nám metr hřiště zadarmo. V první půli nás soupeř hodně napadal, hodně jsme nakopávali míče, které sbírali domácí obránci. Druhý poločas byl nahoru dolů, dali jsme tyč. Ale i Olympia měla některé slibné brejky. Bod je zasloužený.“