Šestizápasovou sérii bez tříbodového zisku přerušili fotbalisté staršího dorostu Dynama stylově. V zápase 23. kola nejvyšší dorostenecké ligy totiž mladíci Dynama vyhráli nad Slováckem drtivě 5:0, když se střelecky prosadilo pět různých hráčů - Malecha, Šplíchal, Míka, Rauscher a Lindák.

Dynamo potřebovalo nutně vyhrát za tři body a za vítězstvím šlo hned od úvodních minut. Zajímavostí zápasu bylo mimo jiné také to, že k prvnímu zápasu za Dynamo nastoupil vytáhlý gólman Mišo Dubljanič z Černé Hory. Jihočeši začali aktivně a častěji se hrálo na polovině Slovácka. Po několika náznacích šancí měl velkou příležitost ve 37. minutě aktivní Šplíchal, toho ale ještě vychytal gólman Horáček. Přesto se ale do kabin odcházelo za stavu 1:0 pro Dynamo, když se po přihrávce od Šplíchala prosadil ve 44. minutě Jan Malecha.

Na startu druhé půle potvrdil dobrý výkon Martin Šplíchal, který v 50. minutě zvýšil po přihrávce od Lindáka na 2:0. O patnácti minut později to bylo již o tři góly, když se z dorážky prosadil Václav Míka. Fotbalisté Dynama neměli dost a do konce zápasu přidali další góly. Čtvrtou branku přidal po přihrávce Kalouska Jakub Rauscher a pátý gól v samém závěru zaznamenal Martin Lindák, který šikovně přeloboval hostujícího brankáře. Gólů mohlo být ještě více, protože například v 80. minutě neproměnil pokutový kop střídající Marek Kalousek. To ale mladíkům vadit nemuselo, protože výhra 5:0 byla s přehledem nejvyšším vítězstvím letošního ligového ročníku.