Skvěle odehrané utkání a zasloužené tři body. Jihočeši pokračují v dobrých výkonech a připisují si další tři body do tabulky. V ústecké Armě vedlo Dynamo od 16. minuty zásluhou Patrika Čavoše, o další dvě branky se postaral v mimořádné formě hrající Richard Kalod.

Trenér David Horejš nepopřel tradici, že vítězná sestava se nemění. Jihočeši nastoupili ve stejném složení jako se Sokolovem a nakonec se ukázalo, že to byl velmi dobrý tah českobudějovického trenéra. Hostující Dynamo odvedlo velice poctivý výkon a připsalo si další tři body do tabulky.

Aktivněji začalo Dynamo, střelu zkušeného Šimáka vyrazil záložník Křapka na rohový kop. Dva pokusy vyslal na brankáře soupeře hrotový útočník Kalod. V prvním případě mu střelu zblokoval Zukič, ve druhém jihočeský bojovník netrefil branku. Prvního gólu se dočkali diváci v 16. minutě. Právě Kalod přesně nacentroval z levé strany do vápna, kde přesnou hlavičkou poslal Dynamo do vedení Patrik Čavoš - 0:1. Domácí Arma mohla bleskově odpovědět. Hned dvě šance spálil ústecký záložník Leibl. Další šance srovnat stav utkání měla v závěru půle dvojice hlodavců Králík a Veverka. První jmenovaný trestuhodně přestřelil, Veverka si naopak míč před střelou ukopl.

Druhý poločas se černobílým povedl ještě více. Ještě v 52. minutě to s Richardem Kalodem nevypadalo vůbec růžově. Po jednom ze soubojů musel být ošetřen a za doprovodu maséru odešel za postranní čáru. Ovšem to by nebyl Richard lví srdce, aby se z toho nevyhrabal! Už za čtyři minuty se dostal ke střele z pravé strany a technickou ranou zařídil Dynamu dvoubrankové vedení – 0:2. Tím však hráč s číslem 27 na dresu zdaleka neskončil. Za deset minut se prosadil znovu, když zužitkoval přihrávku od Jana Šimáka – 0:3. Závěr utkání už si Jihočeši pohlídali, a tak si po skvělém výkonu odvezli ze severu Čech plný počet bodů!

David Horejš (trenér Dynama): "Na jaře jsme zatím hráli třikrát doma, kde se nám dařilo. Chtěli jsme proti na tyto dobré výkony navázat i na hřišti soupeře, což se nám v Ústí podařilo. Od úvodního hvizdu jsme byli jednoznačně lepší a zcela zaslouženě jsme vysoko vyhráli. Velkou radost mi dělá i nula v defenzivě, protože dnes jsme domácí nepustili prakticky do žádné šance."

Petr Němec (trenér Ústí): "Hodnocení zápasu pozitivní nebude, sám nevím, co k utkání říct. Hosté byli fotbalovější, měli hráče, kteří mají něco za sebou, a bylo to vidět. Naše ztráty jsou bohužel hodně citelné, na hřišti mi chyběla pohoda, klid. Nastoupili jsme špatně, v prvních patnácti minutách měl soupeř šest rohů. což jsem ještě nezažil. Antonín Křapka jako ligový hráč svou úlohu nezvládl, a když se podívám na lavičku, máme hodně mladých hráčů a se sestavou se nedá příliš manévrovat. Blahopřeji soupeři k vítězství, které jsme mu hodně usnadnili. Porážka mě bolí, ale musím se s tím smířit. Mrzí mě to, že někteří hráči si nedají říct a dělají stále stejné chyby. Góly jsme dostali po ztrátách balónu."