Ve 28. kole Gambrinus ligy si fotbalisté Dynama České Budějovice zajistili záchranu v nejvyšší české soutěži. Po remíze 1:1 na hřišti Zbrojovky Brno a porážky Příbrami na Slavii 3:2 se Jihočeši již nemohou dostat do sestupových vod. Důležitou branku v Jihomoravské metropoli vstřelil z pokutového kopu Rudolf Otepka.

Od začátku bylo patrné, že duel je pro oba týmy životně důležitý a ani jeden z nich se nikam bezhlavě nehrnul. Do první příležitosti se dostali již po třech minutách Jihočeši. Na Otepkův trestný kop si naskočil Ondrášek, ale svou hlavičku namířil pouze do brankáře Bureše. Nadále aktivnější hosté mohli jít do vedení po čtvrthodině hry, kdy Hudsonův dlouhý aut nasměroval hlavou Gregorij Chirkin pouze do tyče Burešovy branky.

I přes větší aktivitu Dynama se z úvodní branky radovala Zbrojovka. Po dlouhém nákopu do vápna atakoval Rabušic hostujícího stopera Simiče, který si pod tlakem vstřelil vlastní branku. Jihočechy nečekaná branka zaskočila a Brno přebíralo iniciativu. O chvilku později napřáhl z rohu velkého vápna Rabušic a jeho střela skončila na břevně. Až v nastaveném čase prvního poločasu se Dynamo dočkalo zaslouženého vyrovnání. Pejič ve vápně stáhl na zem Hudsona a z následně nařízené penalty se nemýlil Rudolf Otepka.

Na startu druhé půle se začalo hrát ofenzivněji a přišly i šance. Ale v těch největších domácí Rýdel mířil z velké dálky mimo, možnost Zdeňka Ondráška zůstala také nevyužita. Zbrojovka začala Jihočechy přehrávat a tvořila si velké příležitosti. Po jednom z rychlých brejků nacentroval Valenta na penaltu Kalabiškovi, který ve stoprocentní příležitosti přestřelil.

Hrálo se nahoru dolů, ale útoky obou celků končily před šestnáctkou soupeře. Dynamo to zkoušelo z dálky, ale pokusy Nitrianského a Mezlíka skončily nad brankou. Možnost rozhodnout mohl v 86. minutě Tomáš Stráský, jenže po Mezlíkově centru mu ke gólu chyběl půlkrok.

Do konce utkání již branka nepadla a zápas skončil zaslouženou remízou. Vzhledem k prohře Příbrami na Slavii se Jihočeši zachránili a vybojovali si ligovou příslušnost i pro příští rok.

Otepka Rudolf 1   1 1   3   1 3 75.
Čirkin Grigorij (88.)     1   1     2 1 58.
Nitrianský Milan     2 4       2 1
Stráský Tomáš     1         1 3
Ondrášek Zdeněk (78.)     2 2       2 5
Mezlík Pavel (78.)       2
Černák Peter (88.)
Pecka Luboš (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

René Wagner (trenér Zbrojovky): "Za ten první poločas jsme si rozhodně nezasloužili vyhrát. Všichni viděli, jak dokáže na mužstvo dolehnout tlak, jaký na to naše mužstvo momentálně je. Hned v úvodu jsme Budějovice pustili do velké šance, kterou Tomáš Bureš výborně chytil. Hosté se dostali do tlaku, ale my jsme se z toho nedokázali nijak poučit. I když jsme se po vlastním gólu soupeře dostali do vedení, tak nás to trochu povzbudilo. Nastřelili jsme pak sice i břevno, ale to bylo z naší strany všechno."

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, měli jsme tam šance, vytvořili jsme si šance, avšak bohužel přišla ta nešťastná chvilka, kdy jsme si dali vlastního góla. To nás trochu zabrzdilo a naopak Brno dostalo na koně. Nicméně si myslím, že jsme se z toho pak oklepali a že jsme začali hrát tu svojí hru. Do konce poločasu jsme stihli ještě vyrovnat, a to nám pomohlo. Brno se sympaticky nevzdalo a dál bojovalo, protože vědělo, že mu remíza nestačí. My jsme ale měli i ve druhém poločase další šance a i když z některých závarů hrozilo i Brno, měli jsme průběh pod kontrolou a podle mého názoru jsme tady měli vyhrát."