Po pětizápasové jarní sérii bez prohry fotbalisté Dynama České Budějovice poprvé prohráli. V zápase 22. kola Gambrinus ligy nestačili na severočeský Jablonec a na jeho hřišti prohráli 2:0. Jihočeši přitom nepodali vůbec špatný výkon a kdyby ve druhém poločase místo střely do tyče vyrovnal Benát na 1:1, mohlo být vše jinak..

Fotbalisté Dynama nastoupili v jablonci s jednou avizovanou novinkou, na postu pravého obránce nastoupil ke svému prvnímu ligovému zápasu Milan Nitrinaský. S jeho příchodem do sestavy se na post středového záložníka posunul Jan Riegel.

Oba celky začaly aktivně a od prvních minut se bylo na co koukat. Vůbec první střelecký pokus utkání si připsal David Homoláč, jenž ale slabou ranou doprostřed brány gólmana Zicha příliš nezaměstnal. O poznání nebezpečnější šanci si vytvořili domácí v 8. minutě, kdy se do rohu Hlouška pověsil Štěpán Kučera a jeho jmenovec Pavel v bráně Dynama měl plné ruce práce, aby míč vyrazil nad břevno.

Domácí hrozili především právě z centrů ze strany. Ve 12. minutě sice na další Hlouškův centr nikdo ze spoluhráčů nedosáhl, ale os sedm minut později bylo před hostujícím gólmanem již velké horko a před nabíhajícím Lafatou musel míč na roh v poslední chvíli odvracet Žižka. Jablonečtí svůj tlak dále stupňovali a ve 27. minutě se dočkali odměny v podobě úvodního gólu. Nikým netečovaný přímý kop Hlouška se odrazil od pravé tyče Kučerovy brány a dobíhající Petr Pavlík pohodlně dorazil míč za bezmocného gólmana Dynama - 1:0.

Hosté hned po inkasované brance zvýšili své úsilí a tlačili se před Zicha. Vůbec největší šanci první půle měl ve 33. minutě po akci Benáta se Sedláčkem Tomáš Stráský, do jehož zakončení z hranice malého vápna skočil Pavlík a šťastně tak uchránil svůj tým od pohromy. Hra byla přesto stále velmi vyrovnaná a i domácí měli několik velmi dobrých náznaků šancí. Samotný závěr první půle patřil ale opět Dynamu. Již v nastavení poslal do pokutového území Jablonce přesný centr Šíma, avšak hlavou zakončující Horejš poslal míč přímo do náruče gólmana Zicha.

Do druhé půle poslal kouč Tobiáš místo Stráského Jana Svátka, jenže aktivněji začali domácí a svého soupeře zatlačili na jeho polovině. Především agilní Hloušek posílal do vápna Dynama jeden centr za druhým a to dělalo Jihočechům velké problémy. Po hodině hry bylo velké rušno před Zichem, kde hlavičkoval po přímém kopu Šímy Riegel, míč ale mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.

S přibývajícími minutami domácí fotbalisté trochu ubrali a varování jim poslal Petr Benát, jenž ranou z dvaceti metrů orazítkoval pravou tyč Zichovy brány! Hostům také nic jiného nezbývalo a v polední čtvrt hodině se snažili zbytky sil vrhnout do útočení. Domácí fotbalisté ale svého soupeře do vážnější šance nepustili a naopak necelých deset minut před koncem zvýšili na 2:0, když se po zmatcích ve vápně do míče opřel Pavel Černý a tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Na severu Čech svěřenci kouče Tobiáše tentokrát neměli dostatek morálních sil, aby s výsledkem cokoliv udělali. Nic na tom nezměnila ani parádní padající rána Benáta, která jen o milimetry přeletěla horní tyč Zichovy svatyně. Když se Jihočeši nedokázali v samém závěru prosadit po Šímově dobře zahraném rohu, skončilo utkání 2:0 pro domácí Jablonec.

Mezlík Pavel (81.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Komňacký (trenér Jablonce): "Celých čtrnáct dnů jsme se na toto utkání připravovali a věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Hosté dokázali bodovat v Ostravě, na Spartě a také v Boleslavi. Náš taktický plán byl postaven na aktivním pojetí hry. Chtěli jsme dát úvodní gól a celkově naše hra v první půlhodině byla velmi slušná. Když jsme ale gól vstřelili, tak paradoxně jsme trochu přestali hrát a soupeř byl lepší v kombinacích ve středu hřiště. Pokud bychom dostali po Benátově ráně do tyče vyrovnávající gól, tak bych se o výsledek hodně obával. To se ale naštěstí nestalo a o výsledku tak rozhodla druhá branka z osmdesáté minuty."

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Viděli jsme dobré, svižné utkání s velmi dobrými technickými prvky. Pochopitelně ale domácí vyhráli naprosto zaslouženě, protože byli mnohonásobně produktivnější než my. My jsme si vytvořili několik velmi dobrých náznaků šancí, ale nebyli jsme v zakončení produktivní. Sice jsme dnes prohráli 2:0, ale řekl bych, že náš výkon byl vůbec nejlepší, jaký jsme kdy na hřišti soupeřů letos předvedli."