S Karlem Poborským v základní sestavě nastoupili fotbalisté Dynama v pátek odpoledne k zápasu 11. kola druhé ligy. Právě český reprezentant, který nastoupil ke třetímu těžkému zápasu v rozmezí jednoho týdne, byl ústřední postavou zápasu a značnou měrou se tak postaral o vysokou výhru 3:0. V úvodu prvního poločasu otevřel skóre zápasu po Poborského přihrávce Václav Mrkvička a o pár minut později přidal druhou branku Jihočechů sám exsparťanský kapitán. Tříbodový zisk potvrdil ve druhém poločase svojí druhou brankou v zápase Mrkvička...
Úvod zápasu byl z obou stran velmi opatrný. Soupeři vyčkávali co protivník vymyslí. Mezi první vlaštovky lze zařadit střelu Poborského, která však minula bránu o pár metrů. O chvíli později si stejně vedli i vítkovičtí. V 7. minutě měli domácí možnost zahrávat standardní situaci. Třasák, z prostoru kolem rohového praporku, poslal míč do vápna. Filipko v bráně Dynama dokázal centr zpacifikovat. Hra se stále odehrávala mezi šestnáctkami a zdobila ji řada nepřesností. První krušná chvíle pro vítkovické přišla ve 14. minutě, kdy si Vozábal naběhl na centr Poborského, hlavou poslal míč směrem na branku, gólman Kovalík jej stihl zastavit ještě před brankovou čarou. Vozábal byl ovšem jiného názoru, ale rozhodčí verdikt neopravili. O čtyři minutky později střílí domácí Derych jen těsně mimo pravé tyče. V této části hry již Budějovice plnily roli favorita. Ve 20. minutě sice poslal Dvořák svou střelu pánu bohu do oken, ale ve 23. minutě se stav měnil poprvé. Karel Poborský vyslal centr z 20 metrů do vápna, míč doplachtil přesně na hlavu Václava Mrkvičky, který nedává vítkovickému brankáři žádnou šanci. Dynamo se tak ujalo vedení 1:0. Za necelé čtyři minuty se mohlo skóre měnit podruhé. Dnes účelně a přesně hrající Poborský poslal přihrávku, která měla oči, na rozběhnutého Mrkvičku, ten nedokázal zavěsit.

Gólman Kovalík špatně vyběhl, Mrkvička jej sice dokázal prostřelit, ale míč směřoval do brány velmi pomalu, proto jej neměla dobíhající obrana domácích problém odkopnout na roh. Ve třicáté minutě proletěl centr Poborského až k Vozábalovi, ten svou střelou trefil ruku ležícího hráče Vítkovic, rozhodčí však situaci nevyhodnotil jako penaltovou, což se Vozábalovi samozřejmě nelíbilo, ale jediné co si za řečnění vysloužil byla žlutá karta. O tři minutky později se skóre, po zásluze, opět změnilo. Vítkovický Brezničan měl asi v úmyslu poslat malou domů Kovalíkovi, hlavička se mu nepovedla podle jeho představ, pro míč si doběhl Karel Poborský, který se nejprve podíval na postavení gólmana Vítkovic, aby vzápětí poslal svou střelu přesně k tyči. Budějovice tak vedly 2:0. Budějovičtí poté místy až příliš kombinují. Vítkovice poté mohly snížit, ale centr Třasáka Filipko bezpečně kryl stejně jako špatnou malou domů, ke které se snažil dostat Dudek, bratr gólmana Liverpoolu, což se mu o krok nezdařilo. Do kabin šli budějovičtí „jen“ s dvou gólovým náskokem.

Druhy poločas začali domácí se změnou v sestavě. Mikulenku nahradil Rygel, ale ani tato změna domácí k větší aktivitě nepřiměla. V první šanci se sice objevil vítkovický Třasák, ale s jeho centrem na volné spoluhráče si dokázal s obtížemi Filipko poradit. Hosté potom hráli velmi pozorně, snažili se mít míč na kopačkách co nejdéle. Zvýšit vedení mohl Vozábal, jehož střela z hranice velkého vápna mířila těsně mimo. Ke své oblíbené činnosti, zahrávání přímých kopů, se dostal Karel Poborský v 52. minutě, ale jeho pokus skončil metr nad domácí brankou. O chvíli později vyslal Poborský přihrávku na Plocka, jeho centr z levé strany dokázal Kovalík taktak zachytit. Poté se několik minut na hřišti nic kloudného nedělo, hosté drželi míč na svých kopačkách a dopředu se moc nehnali.

V těchto chvílích se odhodlal vítkovický Derych ke střele z osmnácti metrů, ale jeho pokus proletěl vedle levé tyče jen o centimetry. V 69. minutě se skóre měnilo naposledy. Uklidňující třetí gól hostů vymyslel opět Poborský, jehož přihrávka našla volného Václava Mrkvičku, který nádhernou technickou stralou k pravé tyči postaral hostům o třígólové vedení. Obraz hry se radikálně změnil v 76. minutě, kdy byl bouřlivým potleskem vyprovázen ze hřiště Karel Poborský. Od té doby měli míč na kopačkách častěji domácí, ale nikomu se již nepovedlo dovézt do gólového konce náznaky šancí. Dynamo tak zcela zaslouženě odváží z Městského stadiónu v Ostravě – Vítkovicích tři body za vítězství 3:0.