Jihočeši nezvládli klíčový zápas s Hradcem Králové, když doma pouze remizovali 1:1. Východočeši se dostali do vedení v první půli, kdy se trefil Križko, ale po změně stran Dynamo přidalo, dostalo soupeře pod tlak a zásluhou Petra Benáta vyrovnalo. Z následného tlaku však další gól nepřišel a Dynamo s Hradcem pouze remizovalo.

V sestavě Dynama došlo k několika změnám, do základní jedenáctky se postavili Benát, Dvořák a Chmelo a pouze na lavičce nebo v hledišti Linhart, Brunclík, M. Hála nebo vykartovaný Machovec. Úvod šlágru 19. kola byl hodně opatrný. V první dvacetiminutovce stojí za zmínku snad jen střela Haliloviče z velké dálky nebo Herzánova nabídka z pravé strany, na kterou jen těsně nedosáhl Chmelo. Až po půlhodině se z ničeho nic narodila první gólové akce. Dvořák při odkopu trefil Klesu a byl z toho roh. Ten zahrál Halilovič na hlavu Juraje Križka, který přesnou hlavičkou otevřel skóre. Po poločase tak vedl Hradec 1:0.

Do druhé půle vyslal trenér Urban na hřiště Linharta, ale ani to nepomohlo. Votroci navíc mohli přidat další gól. Přečíslení tři na dva vyřešil výborně Malinský, obhodil si Lengyela a položil Křížka, ale následně přestřelil branku. V 56. minutě musel ze hřiště pro zranění Dvořák, na hrot se posunul Kalod a na Střeleckém ostrově se začaly dít věci. Dynamo zatlačilo a po sérii rohů srovnalo. Hanzlíkův roh proletěl celým vápnem až k nekrytému Petru Benátovi, který přesnou střelou vyrovnal.

Záhy Benát znovu hlavičkoval, ale Koubek míč vyrazil na roh. Po něm se k hlavičce dostal Simon Deli a hradecký brankář vyškrábl míč z brankové čáry. To probudilo i slušnou návštěvu na Střeleckém ostrově, která hnala domácí za vítězstvím. Pak ale tlak domácích trochu opadl a mohla přijít studená sprcha, jenže Hovorka sám na vápně branku netrefil. Tlak Dynama pak znovu zesílil, po dobré práci Klesy mohl skórovat Chmelo, ale chyběly mu centimetry. Žádnou další velkou šanci už si Dynamo nevypracovalo a s Hradcem pouze remizovalo 1:1.

Chmelo Rastislav       1       2 5
Hurka Martin (46.)             1 1   45.
Linhart Zdeněk (46.)               1
Kalod Richard (56.)     1         1 2 90.
Brunclík David (90.)                 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Luboš Urban (trenér Dynama): "Chtěli jsme vyhrát, takže jsme zklamaní. Znovu jsme prospali první poločas a museli jsme dobývat soupeřovu obranu. Poslali jsme na hřiště Linharta s Kalodem a najednou nás bylo plné hřiště. Po jedné ze standardek jsme vyrovnali a mohli jsme dát další góly. I soupeř měl poté šance z brejků, to jsme měli štěstí. Ale pro nás je v současné situaci bod málo."

Luboš Prokopec (trenér Hradce): "Chtěli jsme zde získat bod, ten jsme získali, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni. Zápas se lámal v situaci, když jsme nevstřelili druhý gól z jasné šance. Pak ale domácí přidali, byli lepší a hráli nátlakově. V závěru mohli přidat druhý gól, měli jsme i štěstí, ale remíza si myslím, že je nakonec spravedlivá."