Jihočeské derby mělo o náboj postaráno, obránce Dynama Pavel Novák však měl o motivaci navíc. V Táborsku totiž působil, teď svůj bývalý celek zatížil důležitým kontaktním gólem na 1:2. "Se štěstím prošel míč na zadní tyč a já věděl, že jinak než silou to nepůjde. Naštěstí to prošlo až do branky," popisoval svou trefu po zápase šťastný střelec.

Doma jste sice dva body ztratili, ale po průběhu zápasu bod berete?
Musíme ho brát. Po výkonu z prvního poločasu bod bereme.

Čím si vysvětlujete hroznou první půli?
Nevím. Byli jsme první půli zase bez pohybu jako doma s Opavou. Přehrávali nás ve středu hřiště a valilo se to na obranu. To je pořád dokola.

I ve druhé půli chvíli trvalo, než jste začali být nebezpeční. Věřili jste pořád, že můžete uspět?

Pavel Novák v jihočeském derby
Když bychom nevěřili, tak na hřiště nemusíme ani chodit. Deset minut ve druhé půli jsme trošku ještě váhali, pak jsme ale soupeři zmáčkli a dokázali vyrovnat. V závěru nechybělo mnoho a mohli jsme přidat i třetí gól.

Nemyslíte, že Táborsko za klidného vedení 2:0 zápas trošku podcenilo?
To si nemyslím, ale stav 0:2 je trošku ošidný. Tým se může uspokojit a nás nakopl kontaktní gól. Oni se pak trošku báli o výsledek a my je zatlačili.

Závěr byl strhující, oba týmy mohly vyhrát.
Druhý poločas se divákům musel líbit, šance byly na obou stranách. Na takový fotbal by lidi mohli chodit.

Vaše gólová rána na 1:2 byla hodně nekompromisní.
Už mi ani nic jiného nezbývalo. Dobře to udělal Kuba Pešek, který se na pravé straně prosmýkl mezi dvěma hráči. Se štěstím prošel míč na zadní tyč a já věděl, že jinak než silou to nepůjde. Naštěstí to prošlo až do branky.

Z pozice levého obránce jste se vydal na velký útočný výlet.
Za stavu 0:2 už nebylo, co ztratit. Museli jsme všechny síly vrhnout do útoku, abychom dokázali s výsledkem něco udělat. Naštěstí jsem byl v pravou chvíli na pravém místě.

Vy jste se o poločase posunul ze středu obrany na její levý kraj, kde vás dvojice Ciku-Sladký v první půli docela větrala.
Oni se tam dobře doplňovali, těžko se to bránilo. Trenér chtěl dát týmu impuls, odnesl to Jirka Funda. Já jsem hrál na levém beku i první dvě kola, takže to nebylo nic nového.

Šance na vstřelení gólu jste měl i ve Vlašimi, proti Táborsku vám to tam konečně padlo.
Já jsem měl ve Vlašimi snad tři šance, ale to už je pryč. Těší mě, že jsem se trefil proti Táborsku a povedlo se nám s mým přispěním alespoň remizovat.

Kolik bude stát gól proti bývalému klubu?
S klukama, co hráli v Táborsku, jsme slíbili, že v případě kloudného výsledku bude občerstvení v kabině. Takže to dodržíme.

Může být pro vás remíza v derby ponaučením, že musíte hrát celý zápas?
Ponaučení…(odmlčí se). Já nevím. První poločas zápasu doma s Opavou byl úplně stejný. Soupeř nás přehrával a vůbec jsme neohrozili bránu soupeře. Vůbec si to nedovedu vysvětlit.

Strhující jihočeské derby skončilo smírně (21.8.2015)

Utkání bohaté na góly a brankové příležitosti skončilo smírně 2:2. Po hrůzostrašném prvním poločase ze strany Dynama domácí zabrali a ve druhé půli málem otočily vývoj utkání. Za Dynamo se prosadili obránci Novák a Hric, za hosty skórovali Strnad a Javorek.