Šlágrem kola bylo jednoznačně utkání Hradce Králové s Českými Budějovicemi. Na Všesportovním stadionu se sešla nejvyšší návštěva celé sezóny, a to 6 844 diváků. Na zápas táhl nejen reprezentant Karel Poborský, ale i fakt, že se jedná o zápas dvou mužstev, usilujících o postup do první ligy. Dynamo v dosti vyrovnaném souboji vyhrálo a k tomu má oproti Hradci zápas k dobru. Zápas se nevydařil ani Xaverovu, který prohrál v Hlučíně 0:2. Na opačném konci tabulky provedla velký nádech rezerva Olomouce, která v Kunovicích pravděpodobně dosti nečekaně vyhrála 4:1 a odlepila se tak minimálně na jedno kolo ode dna.
Jak už bylo řečeno, v Hradci Králové se sešla rekordní návštěva. Hradec Králové i České Budějovice se snaží získat první ligu. Zápas to tedy mohl být více méně klíčový. Dynamo nasadilo od začátku svižné tempo, ale více ze hry měli přece jen Hradečtí. O vítězství Jihočechů rozhodla situace ve 43. minutě, kdy měl prostor k činu Martin Vozábal, jenž našel Jaromíra Plocka a ten křižnou střelou protáhl Podhajského, jemuž míč však unikl a dobíhající Faldyna pohodlně rozvlnil síť. Domácí sice vyvíjeli snahy o vyrovnání, přihrávky však byly nepřesné a defenzíva Českých Budějovic pozorná. Pokud přece jen zaváhala, byl tu ještě Miroslav Filipko. Budějovice tak vystřídaly svého soupeře na druhém místě tabulky. Mají na svém kontě 30 bodů a zápas k dobru. Jihočeši se také slušně rozstříleli a po Kladně mají na svém kontě nejvíce vstřelených gólů – 32. Hradec Králové má stejný počet bodů a skóre 20:16.

Další tým z horních příček tabulky, Xaverov, zajížděl do Hlučína, který doufal v lepší výsledek po šestibrankovém přídělu v Českých Budějovicích. Domácí mohli být spokojeni, neboť soupeři se nedařilo a o bod za bezbrankovou remízu přišli dvacet minut před závěrem zápasu. Pražané si v Hlučíně za 90 minut vypracoval jenom jednu brankovou příležitost. Tu si však brankář Kosmál pohlídal. Hosté se spoléhali na svou výškovou převahu, jenže obrana Hlučína si s jejich taktikou poradila. Xaverovští byli neškodní a na góly střídajícího Dombiho nedokázali odpovědět. Domácí si tak po delší době připsali tři body za výhru. Hlučín je však na 13. místě a na svém kontě má 19 bodů. Xaverov je čtvrtý s 29 body.

Ústí nad Labem hostilo Drnovice. Moravané začali sice lépe, ale patřil jim jen úvod zápasu. Poté převzali taktovku domácí a vydrželi ve svém úsilí až do závěrečného hvizdu. Protihráče již k ničemu nepustili. Zaváhání drnovické obrany po centru Mareše využil Ohněník a skóre se ve 34. minutě měnilo poprvé. Po přestávce Ústí zvýšilo tlak a mělo další šance. V 65. minutě si naběhl Novák na Marešův přímý kop a hlavičkou zvýšil na 2:0. Hru domácích ještě více oživil střídající Fousek, který vymyslel akci pro Stožického, a ten střelou po zemi Bureše deset minut před koncem zápasu překonal. Ústí nad Labem obývá 6. místo s 27 body a skóre 26:24. Drnovice jsou dvanácté s 19 body a jejich výsledky jsou 4 výhry, 7 remíz a 6 proher. Mají jeden zápas k dobru.

Kroměříž jela do Brna. Domácí zahájili zápas velkým náporem a jejich převaha byla očividná. Obrana Kroměříže však dávala pozor a šance Brněnské zálohy končily před šestnáctkou. Hosté byli, co se útoku týče, ovšem neškodní a aktivnější byli jen po první inkasované brance. Ta padla však až v 70. minutě, kdy Střeštík poslal přihrávku mezi obránce Simrovi a ten akci úspěšně zakončil. V 89. minutě přišel na hřiště Smutný a už po minutě využil chyby kroměřížské obrany, když z pětadvaceti metrů trefil prázdnou branku. Záložní tým Brna má 19 bodů stejně jako Drnovice a Hlučín a na svém kontě má nejméně vstřelených branek – 11. Kroměříž je osmá s 22 body.

Přestože se do prvních šancí dostali i přes úvodní převahu hostí Holice, první branka padla ve 29. minutě do jejich sítě. Gólman Doležal rozehrál pouze k Pardubickým a Salák vrátil míč před domácí branku. Mlikovu hlavičku stihl ještě Doležal vyrazit, ale na jeho dorážku už nestačil. Východočeši ihned převzali iniciativu a po deseti minutách zvýšil hlavou k tyči Němeček. Ve 44. unikl pardubické obraně Kropáček a snížil na 1:2. Ve druhé půli začali domácí náporem, ale Červenec nejprve minul a jeho další střela byla příliš měkká. V 74. upravil znovu skóre po chybách domácí defenzívy Šorfa. HFK Olomouc se nevzdávala, ale podařilo se jí jen snížit na 2:3 Kazárem. Moravané jsou na pátém místě s 27 body. Mají zápas k dobru a jsou druhým týmem, který má nejméně inkasovaných branek – 12. Pardubice jsou deváté s 21 body a také mají zápas k dobru.

Vítkovice zajížděly na Žižkov. Návštěva Prahy se jim nevydařila. Všechny branky vstřelili domácí hráči v deseti minutách druhé půle, dvě z nich dal útočník Bukač. V prvním poločase hráli Pražané opatrně. Nedařily se jim kombinace a hosté získali převahu. Vítkovice se dostali do několika šancí, ale té největší po Opršalově střele stála v cestě ke gólu tyč. Od 46. minuty přidala Viktoria na důrazu, a to se brzy projevilo i na výsledku. Na tři rychlé domácí branky dokázali Slezané odpovědět až deset minut před koncem jediným gólem Knappa. Viktoria Žižkov obývá s 22 body 7. místo a má zápas k dobru. Jejich brankové skóre je vyrovnané – 21:22. Vítkovice se propadly na 14. pozici a mají 17 bodů.

V jarních zápasech se zatím na domácím hřišti Kunovicím nedaří. V zápase s poslední Olomoucí B utrpěli dokonce potupný debakl. Domácí přitom začali zostra a už po pár sekundách hry získali díky Krajčovičově ruce ve vápně penaltu, kterou Josefík proměnil. Potom už ale ovládli hrací pole Olomoučtí. Ve druhém poločase měli navíc početní převahu, neboť autor úvodní branky Josefík v přerušené hře nakopl Kopeckého a dostal červenou kartu. Přesilovku hosté dokonale využili a zápas nakonec skončil 1:4. Kunovice se pomalu řadí mezi týmy ohrožené sestupem. Po uplynulém víkendu mají na kontě 20 bodů, což je jen o čtyři více, než mají rezervy Olomouce a Sparty. Olomouc B si díky výhře vyměnila pozici se Spartou B a má zápas k dobru.

Kladno tentokrát nezaváhalo, i když se nemohlo dlouho prosadit. Jejich soupeřem byla Sparta B. Hosté začali aktivně a mohli v prvním poločase vést dokonce dvoubrankovým rozdílem. Šance Slepičky a Sedláčka ale gólman Vašek zneškodnil. Lídr tabulky zapnul naplno po poločasové přestávce. Ve 47. se z 22 metrů trefil k levé tyči Šelicha a sparťanská obrana se rozsypala. Další úder vznikl po ose Marek - Cigánek - Veleba, který skóroval do prázdné branky. Třetí gól v 90. minutě byl tomu druhému velmi podobný: Na začátku akce vybojoval míč Zachariáš a Veleba pak našel Strnada, jenž s balonem doběhl až do branky. Kladno tak stále upevňuje pozici a má 38 bodů. Se 34 brankami je i nejlepším týmem co do vstřelených gólů. Nejlepší má i obranu, skrz kterou prošlo jen 11 branek. Sparta B se po víkendu potopila na samotné dno a má 16 bodů stejně jako Olomouc B. Záloha Letenských na kontě hodně inkasovaných branek – 29 (stejný počet má celek Kunovic a jen o jednu více Hlučín).

Ve 20. kole padlo 25 branek. Nejlepším střelcem zůstává Petr Faldyna, který má na kontě 15 přesných tref. Druhé místo obsadili Kladenští Josef Galbavý a Pavel Veleba, již mají oba po devíti brankách. Dále jsou čtyři fotbalisté se sedmi brankami, a to Aleš Chmelíček z HFK Olomouc, Václav Mrkvička a Karel Poborský z Českých Budějovic a Petr Šorfa z Pardubic. Rozhodčí udělili 43 žluté karty, nejvíce sudí Moláček na Žižkove – 10. Červenou kartu dostal jen kunovický Josefík.

Výsledky 20. kola:

Kladno – Sparta B 3:0 (47. Šelicha, 63. Veleba, 90. Strnad)
Hradec Králové – České Budějovice 0:1 (43. Faldyna)
Ústí nad Labem – Drnovice 3:0 (34. Ohněník, 65. T. Novák, 80. Stožický)
Brno B – Kroměříž 2:0 (70. Simr, 90. Smutný)
Hlučín – Xaverov 2:0 (70 a 78. Dombi)
HFK Olomouc - Pardubice 2:3 (43. Kropáček, 79. Kazár - 28. Mlika, 39. Němeček, 74. Šorfa)
Žižkov - Vítkovice 3:1 (61. a 64. Bukač, 54. Šťastný - 80. Knapp)
Kunovice - Olomouc B 1:4 (1. Josefík z pen. - 19. Šultes, 58. J. Schulmeister, 77. Komárek, 90.+1 V. Schulmeister)