Během čtvrtečního dne se v dresu reprezentačních výběrů objevili hned tři fotbalisté Dynama! Za jednadvacítku nastoupili brankář Jindřich Staněk a obránce Michal Řezáč, za dvacítku pak Daniel Turyna, který navíc zaznamenal dva góly do sítě Portugalska na turnaji Elite Tournament.

Výborný vstup do sezony ve Fortuna národní lize se projevil i v reprezentačních nominacích. Fotbalové Dynamo mělo původně v rámci právě probíhajícího reprezentačního okna nominované tři fotbalisty - brankáře Staňka, obránce Helešice (oba U21) a útočníka Turynu (U20). Po zranění Matěje Helešice byl do reprezentace U21 donominovaný jiný obránce Dynama Michal Řezáč.

České mladíky v reprezentaci U21 čeká 5. září doma proti Bělorusku (hrát se bude v Jablonci) vstup do nové kvalifikace o mistrovství Evropy, které proběhne v roce 2019 v Itálii a San Marinu. Ještě předtím tým Vítězslava Lavičky odehrál přípravný zápas proti Turecku. U remízy 1:1 byli oba budějovičtí fotbalisté Jindřich Staněk a Michal Řezáč. Staněk odchytal celý první poločas a Řezáč pak nastoupil do druhého poločasu. Prezentovali se dobrými výkony, protože oba jsou i v užší nominaci pro úterní zápas proti Bělorusku.

Výrazně na sebe upozornil také sparťanský útočník ve službách Dynama Daniel Turyna. Ten se vydal v rámci Elite Tournament reprezentace U20 do Portugalska, kde spolu s týmem oslavil vítězství 3:0. Turyna byl v zápase hodně vidět, protože zaznamenal dva góly českého národního týmu. V pondělí 4. září pak reprezentace nastoupí k dalšímu zápasu turnaje, tentokrát v Praze proti Německu. I v tomto zápase by se měl Daniel Turyna objevit v sestavě.