Ačkoliv nesbírá tolik "kanadských bodů", pro hru Dynama je nesmírně důležitý. Střední záložník Patrik Čavoš podává spolehlivé výkony, ve poli odvede plno práce a jeho výkony jdou stále nahoru. I díky němu Dynamo porazilo Prostějov 3:0. Nic s tím nezmohl ani brankář Hanáků Zdeněk Kofroň, který i přes výborný výkon lovil třikrát míč ze své sítě.

Utkání s Prostějovem bylo z vašeho pohledu asi hlavně o tom, aby se vám podařilo co nejdřív vstřelit první gól. Je to tak?
Ano. Věděli jsme, že až dáme první gól, tak se nám bude hrát líp. Myslím, že se nám to i vcelku povedlo. Do poločasu 2:0, pak jsme výsledek hlídali a ještě jej v závěru pojistili.

Dvě branky ve čtyřech minutách tedy rozhodly o zbytku dění na trávníku.
Dá se to tak říci. Věděli jsme, že jsme kvalitnější na míči a soupeř nám bude hrozit hlavně z brejků nebo ze standardek. Prostějov jsme si ale pohlídali, hosté neměli vlastně žádnou šanci. Vyhráli jsme zaslouženě.

Výsledek 2:0 je trošku ošidný. Neznervózněli jste malinko, když z řady šancí stále nepřicházel třetí gól?

Patrik Čavoš odehrál dobrý zápas, střídal v 82. minutě
Nemyslím si. Utkání jsme hlídali a věděli jsme, že třetí gól přijde. Přišel a dohráli jsme to v pohodě.

Neproměněné šance by vás však v jiných zápasech mohly mrzet.
Věřím, že příště takové možnosti využijeme. I na tréninku se zaměřujeme na zakončení, ale tentokrát jsme toho nedali hodně. Snad budeme příště produktivnější.

Před zápasem připadalo v úvahu i podcenění soupeře ze dna tabulky. Váš tým však vypadal od začátku soustředěný.
Nechtěli jsme soupeře podcenit. I když je Prostějov poslední, tak v posledním kole porazil Pardubice a dokázal remizovat s Olomoucí. Chtěli jsme odehrát zápas v klidu, potěšit diváky góly a to se snad povedlo.

Při absenci vykartovaného Adriána Čermáka jste ve středu zálohy nastoupil s Petrem Benátem. Vaše spolupráce ale fungovala i přes vynucenou změnu.
Beny je zkušený fotbalista, spolu jsme odehráli celé minulé jaro. Měl jsem spíše defenzivnější úkoly a sbíral míče, on se staral o rozehrávku a dal hře myšlenku. Klapalo nám to spolu.

V dalším kole vás čekají Pardubice a chtělo by to body z venku, druhý Baník jste stáhli na tři body.
Olomouc s Baníkem hrají příští kolo spolu, takže si seberou body. My musíme v Pardubicích bodovat, ideálně vyhrát, abychom se dotáhli co nejblíž. Nebo nejlépe i třeba Baník přeskočit, abychom šli do jara z výhodné pozice.

Pardubice navíc neprožívají ideální sezonu, pro Dynamo ideální příležitost na ukončení série tří proher venku.
V Pardubicích se nehraje lehce. Já jsem tam hrál dvakrát, dvakrát jsme prohráli. Snad to teď zlomíme a vyhrajeme. Říkali jsme si, že musíme při venkovních utkáních něco změnit. Hrát jako doma, věřit si. Bohužel jsme nyní třikrát v řadě venku prohráli, ale můžeme tam jet v klidu a snad se nám zadaří.

Budějovice patří do TOP 4 ve druhé lize, uznal kvalitu soupeře prostějovský brankář Kofroň

Pro vás to byl náročný zápas a i přes plno úspěšných zákroků jste třikrát lovil míč ze sítě. Jak se cítíte?
Nic moc. Čekali jsme, že budeme mít víc práce vzadu, což se potvrdilo. Nepovedlo se nám dát žádný gól, měli jsme vlastně jen jednu šanci za stavu 0:1, jinak jsme hráli jen po vápno. Dostali jsme tři branky, navíc dvě ze standardek, to je hrozně moc. Navíc jsme do Budějovic nepřijeli v optimálním složení. Chtěli jsme hrát na brejky, to se nám moc nepovedlo.

Celé utkání se lámalo ve čtyřech minutách první půle, kdy dali domácí dvě slepené branky. Souhlasíte?

Brankář Prostějova Zdeněk Kofroň diriguje své spoluhráče
Určitě. A bylo po zápase. Podobné zápasy bývají o prvním gólu, my dostali dva rychle za sebou. Mrzí mě zejména branky ze standardních situací.

Na vaše triko ale žádný z nich nejde. Nebo si nějaký vyčítáte?
Asi ne, těžko se dalo něco chytat. Trestňák byl pěkný, po rohu to Benát trefil také hezky a třetí gól byla rána zblízka do šibenice. S tím nešlo nic dělat.

Podal jste dobrý výkon, přesto výsledek 0:3 pro vás příznivý není.
To je úděl brankáře. Vždycky klukům říkám, že raději dostanu dva góly a nic nechytnu, přičemž vyhrajeme 3:2, než když mám takhle plno zákroků, ale skončí to 0:3. Aspoň jsem ale něco pochytal a týmu trošku pomohl…

Co jste říkal výkonu Českých Budějovic?
Domácí vyhráli jednoznačně zaslouženě. Potvrdili svou kvalitu. Viděl jsem je dvakrát v televizi, do TOP 4 druhé ligy rozhodně patří.

Po duelu na jihu Čech vás čekají zápasy s Táborskem a v Třinci, které budou pro vás asi důležitější.
Kdybychom z následujících dvou zápasů uhráli šest bodů, bylo by to fantastické. I čtyři by byly skvělé. Doma hrajeme lepší fotbal, máme víc šancí. V Budějovicích jsme mohli jenom získat, ale soupeř byl lepší, musím před ním smeknout.

Dynamo nemělo s Prostějovem sebemenší problém (21.10.2016)

Od úvodních minut měli domácí Jihočeši jasně navrch a soupeře z Moravy jasně přehrávali. Vedoucí branku vstřelil v devatenácté minutě Ivo Táborský, druhou přidal kapitán Petr Benát. Po pauze se ještě trefil Richard. Navíc spálili černobílí ještě několik šancí, a tak si Prostějov odvezl tříbrankovou prohru. V dalším kole zajíždí Dynamo do Pardubic.